4 elementy jakościowego formularza zapisów

Nad formą zapisów warto zastanowić się na długo przed ich otwarciem. Formularz rejestracyjny może okazać się kluczem do sukcesu w kontekście pozyskania atrakcyjnych sponsorów i zapewnienia niepowtarzalnej atmosfery na zawodach. Zebraliśmy dla Ciebie 4 zasady odpowiedniego formularza rejestracji.

Czytelność

Formularz zapisów musi być przede wszystkim przejrzysty. Trzeba pamiętać o tym, aby zastosować kontrastujące ze sobą kolory, aby wszystkie treści były dobrze czytelne. Warto pomyśleć również o stylu i rozmiarze czcionki. Niestandardowe, nowoczesne czcionki może i wyglądają ładnie na ekranie komputera, ale trzeba zaznaczyć, że potencjalni uczestnicy Twoich zawodów mogą napotkać problemy techniczne z ich odczytaniem. Część z nich to na pewno osoby starsze, dlatego pamiętaj, aby czcionka była odpowiedniej wielkości

Niezawodność

Wybierając firmę, która miałaby odpowiadać za stworzenie formularza rejestracji, warto upewnić się czy oferowany przez nią formularz działa prawidłowo oraz czy dostawca jest odpowiednio przygotowany na różne sytuacje. Często zdarza się, że z przyczyn niezależnych coś może pójść nie tak. Dlatego warto wybrać firmę, która zapewnia ciągłe wsparcie w przypadku wszelkich niedociągnięć. Oraz, co najważniejsze, cały czas zbiera dane wpisywane w formularz.

Mobilność

W dzisiejszych czasach responsywność strony zapisów (czyli dopasowanie witryny do poprawnego odczytu na urządzeniach mobilnych takich jak tablet czy telefon komórkowy) to podstawa. Coraz więcej ludzi korzysta z urządzeń mobilnych, dlatego Organizator musi wyjść na przeciw oczekiwaniom uczestników. Dzięki responsywnemu formularzowi rejestracji każdy zapisze się na Twoje zawody za pomocą telefonu, gdziekolwiek będzie.

Wykorzystanie w przyszłości

Każdy zarejestrowany uczestnik Twoich zawodów sportowych jest źródłem danych, które powinieneś analizować i wykorzystać. Dzięki odpowiedniemu formularzowi i oprogramowaniu możesz zbierać statystki przydatne do rozmów ze sponsorem – liczbę mężczyzn i kobiet, ilość osób z dużych czy małych miast, średnią wieku i wiele, wiele innych. Dzięki nim potencjalny sponsor Twojej imprezy otrzyma ogromną bazę wiedzy, która przydatna będzie w tworzeniu kampanii marketingowej na Twoje zawody. Dlatego też przed Organizatorem otwierają się nowe możliwości negocjacyjne związane z finansowaniem imprezy.

To oczywiście nie wszystkie elementy, które mają istotny wpływ na jakość formularza. Podziel się z Organizatorami w komentarzach, które zasady są dla Ciebie równie istotne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *