Solidny formularz zapisów

Zanim zawodnicy staną na linii startu, na Organizatorów czeka wiele wyzwań, aby w odpowiedni sposób przygotować zawody sportowe. Z całą pewnością jednym z pierwszych kroków, by impreza doszła do skutku jest stworzenie formularza rejestracji. Za pomocą platformy zapisów B4SPORTONLINE Organizator zaprojektuje go w sposób dostosowany do swoich potrzeb.

Platforma ma na celu usprawnić rejestrację, stąd formularz można zbudować z różnych typów pól, co w znaczący sposób ułatwi zbieranie potrzebnych danych. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

Pola tekstowe, na przykład, wykorzystywane są, aby zebrać podstawowe dane osobowe uczestników, takie jak imię, nazwisko, numer telefonu lub adres e-mail.

pole-tekstowe

Co więcej, wśród podstawowych informacji zbieranych przez organizatorów, niezwykle często pojawia się pytanie o płeć lub narodowość. By zaoszczędzić uczestnikom nadmiernego wypełniania danych, w formularzu można zamieścić pole płci lub listę krajów, które umożliwiają wybranie odpowiedniego kryterium. Pole płci przypomina pole pytania, lecz pytając o płeć należy korzystać wyłącznie z przeznaczonego do tego pola.

pole-kraju

Kolejnym często wykorzystywanym polem jest checkbox, czyli kwadracik, w którym po zaznaczeniu pojawia się znaczek „tick”. Stosowany między innymi, aby zaakceptować regulamin lub wybrać odpowiednią kategorię.

pole-checkbox

Równie użytecznym rozwiązaniem jest rozwijana lista, która sprawdza się w przypadku pytań, na które jest wiele możliwości odpowiedzi. Bardzo często zdarza się, że uczestnicy w ramach pakietu startowego otrzymują okolicznościowe koszulki, lecz zanim tak się stanie, muszą podczas rejestracji podać rozmiar. W takim przypadku najlepiej sprawdzi się właśnie rozwijana lista.

pole-lista

Jeszcze częściej w formularzach można zauważyć pole czasu, często powiązane z polem pytania. Wielokrotnie organizatorzy pytają uczestników, czy wcześniej brali udział w biegu na danym dystansie. Odpowiedź twierdząca aktywuje pole czasu, które umożliwi uczestnikom pochwalenie się rekordami życiowymi.

pole-czasu

Szerokie pole tekstowe to miejsce, w którym uczestnik może poluźnić wodze wyobraźni i udzielić dłuższej odpowiedzi na zadane pytanie. Organizatorzy bardzo często chcą poznać zawodników, stąd proszą o opisanie się w kilku słowach.

Różnorodność pól służy przede wszystkim temu, aby proces rejestracji przebiegał w sposób jak najprostszy dla uczestników. Ponadto, możliwości, które zapewnia platforma B4SPORTONLINE pozwalają organizatorowi całościowo zarządzać rejestracją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *