Solidny formularz zapisów

Zanim zawodnicy staną na linii startu, na Organizatorów czeka wiele wyzwań, aby w odpowiedni sposób przygotować zawody sportowe. Z całą pewnością jednym z pierwszych kroków, by impreza doszła do skutku jest stworzenie formularza rejestracji. Za pomocą platformy zapisów B4SPORTONLINE Organizator zaprojektuje go w sposób dostosowany do swoich potrzeb.

Platforma ma na celu usprawnić rejestrację, stąd formularz można zbudować z różnych typów pól, co w znaczący sposób ułatwi zbieranie potrzebnych danych. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

Pola tekstowe, na przykład, wykorzystywane są, aby zebrać podstawowe dane osobowe uczestników, takie jak imię, nazwisko, numer telefonu lub adres e-mail.

pole-tekstowe

Co więcej, wśród podstawowych informacji zbieranych przez organizatorów, niezwykle często pojawia się pytanie o płeć lub narodowość. By zaoszczędzić uczestnikom nadmiernego wypełniania danych, w formularzu można zamieścić pole płci lub listę krajów, które umożliwiają wybranie odpowiedniego kryterium. Pole płci przypomina pole pytania, lecz pytając o płeć należy korzystać wyłącznie z przeznaczonego do tego pola.

pole-kraju

Kolejnym często wykorzystywanym polem jest checkbox, czyli kwadracik, w którym po zaznaczeniu pojawia się znaczek „tick”. Stosowany między innymi, aby zaakceptować regulamin lub wybrać odpowiednią kategorię.

pole-checkbox

Równie użytecznym rozwiązaniem jest rozwijana lista, która sprawdza się w przypadku pytań, na które jest wiele możliwości odpowiedzi. Bardzo często zdarza się, że uczestnicy w ramach pakietu startowego otrzymują okolicznościowe koszulki, lecz zanim tak się stanie, muszą podczas rejestracji podać rozmiar. W takim przypadku najlepiej sprawdzi się właśnie rozwijana lista.

pole-lista

Jeszcze częściej w formularzach można zauważyć pole czasu, często powiązane z polem pytania. Wielokrotnie organizatorzy pytają uczestników, czy wcześniej brali udział w biegu na danym dystansie. Odpowiedź twierdząca aktywuje pole czasu, które umożliwi uczestnikom pochwalenie się rekordami życiowymi.

pole-czasu

Szerokie pole tekstowe to miejsce, w którym uczestnik może poluźnić wodze wyobraźni i udzielić dłuższej odpowiedzi na zadane pytanie. Organizatorzy bardzo często chcą poznać zawodników, stąd proszą o opisanie się w kilku słowach.

Różnorodność pól służy przede wszystkim temu, aby proces rejestracji przebiegał w sposób jak najprostszy dla uczestników. Ponadto, możliwości, które zapewnia platforma B4SPORTONLINE pozwalają organizatorowi całościowo zarządzać rejestracją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *