Fakturownia w B4SPORTONLINE

Fakturownia to zaawansowane oprogramowanie do fakturowania online. Działa w chmurze, umożliwiając firmom łatwe i efektywne tworzenie oraz wysyłanie faktur. Organizatorzy zawodów sportowych mogą skorzystać z integracji na platformie b4sportonline.pl

Spis treści:

I. Wprowadzenie do fakturowni i fakturowania online

a. Czym jest fakturownia?

b. Znaczenie fakturowania online dla firm

c. Korzyści wynikające z korzystania z fakturowni do fakturowania online

II. Najważniejsze funkcje fakturowni

b. Przyjazny interfejs i nawigacja

c. automatyczne fakturowanie i przypomnienia

d. zarządzanie magazynem i produktami

e. zarządzanie klientami i kontaktami

f. śledzenie wydatków i raportowanie

g. integracja z bramkami płatności

h. bezpieczeństwo danych i tworzenie kopii

III. Jak zacząć korzystać z fakturowni?

a. Rejestracja konta w Fakturowni

b. Konfiguracja informacji o firmie i preferencji

c. Dodawanie klientów i zarządzanie kontaktami

d. Tworzenie i dostosowywanie szablonów faktur

e Generowanie i wysyłanie faktur

f. Zarządzanie płatnościami i śledzenie wydatków

g. Generowanie raportów i analizy

IV. Kluczowe cechy i korzyści wyróżniające Fakturownię od konkurencji

V. Cena za korzystanie i subskrypcje

VI. Często zadawane pytania

I. Wprowadzenie do fakturowni i fakturowania online

Czym jest Fakturownia?

Fakturownia to zaawansowane oprogramowanie do fakturowania online. Działa w chmurze, umożliwiając firmom łatwe i efektywne tworzenie oraz wysyłanie faktur. Zapewnia dostęp do szeregu funkcji, takich jak dostosowywalne szablony faktur, automatyczne fakturowanie i przypomnienia, zarządzanie magazynem i klientami, śledzenie wydatków oraz integrację z bramkami płatności. Fakturownia usprawnia proces fakturowania, zapewniając łatwość obsługi, bezpieczeństwo danych i oszczędność czasu. To narzędzie, które znacznie ułatwia codzienne operacje finansowe i pomaga firmom osiągnąć efektywne fakturowanie online. Co istotne, Fakturownia daje możliwość konfiguracji konta na platformie b4sportonline.pl, co znacznie ułatwia wystawianie faktur uczestnikom wydarzenia,  więc jeśli korzystasz z naszych usług, zachęcamy do zapoznania się z dalszą częścią artykułu.

Wiem czym jest fakturownia i chcę zobaczyć jak obsłużyć fakturownię w b4sportonline.pl

Znaczenie fakturowania online dla firm

Wprowadzenie fakturowania online przynosi liczne korzyści dla firm, które pragną usprawnić swoje procesy finansowe i zarządzanie dokumentacją. Oto kilka kluczowych aspektów, które podkreślają znaczenie fakturowania online dla przedsiębiorstw.

Efektywność operacyjna: Fakturowanie online pozwala firmom zaoszczędzić czas i wysiłek poprzez eliminację procesów manualnych związanych z tworzeniem i wysyłaniem faktur. Zamiast drukować, pakować i wysyłać faktury tradycyjną pocztą, przedsiębiorstwa mogą wygenerować i wysłać elektroniczne faktury w kilka chwil. To przyśpiesza cały proces fakturowania i zwiększa efektywność operacyjną.

Precyzja i dokładność: Fakturowanie online eliminuje ryzyko ludzkich błędów, które mogą wystąpić podczas ręcznego wprowadzania danych. Systemy fakturowania online automatycznie obliczają kwoty, sumują pozycje, sprawdzają poprawność danych i formatują faktury zgodnie z ustalonymi zasadami. To zapewnia większą dokładność i precyzję, co ma istotne znaczenie dla finansowej integralności firmy.

Śledzenie płatności i kontrola należności: Fakturowanie online umożliwia firmom bieżące monitorowanie płatności i kontroli należności. Wystawiane faktury są automatycznie rejestrowane, co pozwala na łatwe śledzenie historii płatności i identyfikację ewentualnych opóźnień. Dodatkowo, systemy fakturowania online mogą generować raporty dotyczące należności, co ułatwia kontrolę i zarządzanie płynnością finansową.

Łatwy dostęp do danych i archiwizacja: Korzystanie z fakturowania online umożliwia firmom łatwy dostęp do wszystkich związanych z fakturami danych. Elektroniczne faktury są przechowywane w systemie, co ułatwia ich wyszukiwanie i odtwarzanie w przypadku potrzeby. Ponadto, systemy fakturowania online często oferują funkcje archiwizacji i tworzenia kopii zapasowych, tak też jest w przypadku Fakturowni.

Integracja z innymi systemami: Fakturowanie online może być łatwo zintegrowane z innymi systemami biznesowymi, takimi jak systemy księgowe np. Symfonia FK, CDN Optima czy Insert GT, zarządzania magazynem czy systemy CRM jak np. Sugester. To umożliwia płynny przepływ informacji między różnymi departamentami firmy, eliminując konieczność podwójnego wprowadzania danych i poprawiając spójność informacji.

Korzyści wynikające z korzystania z fakturowni do fakturowania online

Korzystanie z fakturowni do fakturowania online przynosi wiele korzyści dla przedsiębiorstw. Oto najważniejsze z nich:

 • Oszczędność czasu i pieniędzy
 • Wygoda i szybkość dostarczania faktur
 • Łatwy dostęp do danych
 • Bezpieczeństwo danych i zgodność z przepisami
 • Łatwość korzystania i wsparcie techniczne
 • Integracja z innymi systemami
 • Kontrola finansowa
 • Mobilny dostęp dzięki aplikacji

Korzystanie z platformy to rozwiązanie, które przynosi liczne korzyści i ułatwia prowadzenie dokumentacji firmowej. W kolejnym rozdziale omówimy bardziej szczegółowo funkcje i możliwości, jakie oferuje fakturownia w kontekście fakturowania online.

II. Najważniejsze funkcje fakturowni

Przyjazny interfejs i nawigacja

Fakturownia, jako program do fakturowania online, oferuje szereg istotnych funkcji, które umożliwiają użytkownikom wygodne i efektywne zarządzanie fakturami. Jedną z tych kluczowych funkcji jest przyjazny interfejs użytkownika oraz intuicyjna nawigacja.

Przyjazny interfejs: Fakturownia zapewnia czytelny, responsywny i prosty w obsłudze interfejs, który został zaprojektowany tak, aby użytkownicy mogli szybko odnaleźć potrzebne funkcje i informacje. Użytkownicy mogą korzystać z fakturowni zarówno na komputerach, tabletach, jak i smartfonach, bez utraty funkcjonalności i wygody.

Nawigacja: Platforma oferuje intuicyjną nawigację, która umożliwia szybkie poruszanie się po różnych sekcjach programu. Użytkownicy mogą łatwo przejść do odpowiednich modułów. Wszystkie funkcje są logicznie rozmieszczone i łatwe do znalezienia, co przyspiesza proces pracy i minimalizuje czas potrzebny na naukę obsługi programu.

Automatyczne fakturowanie i przypomnienia

Automatyczne fakturowanie i przypomnienia są ważnymi funkcjami, które mogą usprawnić proces zarządzania finansami dla firm. Jedną z głównych zalet automatycznego fakturowania jest możliwość generowania cyklicznych faktur. Ta funkcja jest szczególnie przydatna dla firm świadczących ciągłe usługi lub działających na zasadzie subskrypcji.

Kolejną istotną funkcją jest automatyczne wysyłanie przypomnień o płatnościach. Dzięki temu dostawcy i klienci otrzymują terminowe powiadomienia o zbliżającym się terminie płatności, co pomaga zapobiegać opóźnieniom.

Dodatkowo, automatyzacja procesu windykacji może zwiększyć szanse na odzyskanie zaległych płatności poprzez regularne przypominanie klientom o zaległych saldach. Automatyczne pobieranie transakcji bankowych przyspiesza proces rozliczeń poprzez automatyczne dopasowanie otrzymanych płatności do odpowiednich faktur, co redukuje czas poświęcony na ręczne śledzenie i aktualizację statusu dokumentów sprzedażowych.

Zarządzanie magazynem i produktami

W fakturowni.pl możesz zarządzać magazynem i produktami, co ułatwia śledzenie stanów magazynowych, zarządzanie dostępnością produktów oraz generowanie dokumentów związanych z nimi. Zakładkę “magazyn” należy najpierw aktywować w ustawieniach konta.

Zarządzanie klientami i kontaktami

Śledzenie wydatków i raportowanie

Integracja z bramkami płatności

Fakturownia oferuje integrację z różnymi bramkami płatności, co pozwala na łatwe przyjmowanie płatności online za wystawiane faktury. Oto kilka popularnych bramek płatności, z którymi  jest zintegrowana: Przelewy24, dotpay, PayPal, PayU, Braintree, tpay, Bitcoins-BitPay. Pozwala to na natychmiastowe opłacenie faktury przez Twojego Klienta.

Bezpieczeństwo danych i tworzenie kopii

Fakturownia dba o bezpieczeństwo danych swoich użytkowników i podejmuje odpowiednie środki ostrożności w celu ochrony poufności i integralności danych. Serwis regularnie tworzy kopie zapasowe danych, co zapewnia możliwość przywrócenia danych w przypadku awarii lub ich utraty. Fakturownia wymaga, aby użytkownicy tworzyli mocne hasła do swoich kont. Ważne jest, aby używać unikalnego hasła i nie udostępniać go innym osobom, ale jednocześnie umożliwia przydzielanie różnych poziomów uprawnień dostępu dla różnych użytkowników. Możesz kontrolować, kto ma dostęp do danych i jakie działania może wykonywać.

III. Jak zacząć korzystać z fakturowni?

A. Rejestracja konta.

Aby korzystać z Fakturowni pierwszym krokiem jest rejestracja. W celu utworzenia konta, możesz postępować zgodnie z poniższymi krokami:

1. Wejdź na stronę internetową Fakturowni (fakturownia.pl).

2. Na stronie głównej znajdź przycisk „Załóż konto”. Kliknij na ten przycisk.

3. Zostaniesz przeniesiony na stronę rejestracji, gdzie będziesz musiał wprowadzić swoje dane.

4. Wprowadź swoje podstawowe informacje, takie jak adres e-mail i hasło. Upewnij się, że podajesz poprawne dane, ponieważ będą one używane do logowania i kontaktu z tobą.

5. Po wprowadzeniu danych kliknij przycisk „Zarejestruj się”, aby kontynuować proces rejestracji.

6. Może się zdarzyć, że zostaniesz poproszony o potwierdzenie rejestracji poprzez kliknięcie w link aktywacyjny, który zostanie wysłany na podany adres e-mail. Jeśli otrzymasz taką wiadomość, postępuj zgodnie z instrukcjami.

7. Po potwierdzeniu rejestracji będziesz mógł zalogować się na swoje nowo utworzone konto Fakturowni za pomocą podanego adresu e-mail i hasła.

Ważne! Możliwe jest połączenie Twojego konta Fakturowni z innymi systemami, narzędziami lub platformami, które używasz w swojej firmie. Dzięki integracji możesz zautomatyzować procesy, synchronizować dane i korzystać z dodatkowych funkcji. Jeśli posiadasz konto na platformie zapisów B4SO możesz w łatwy sposób zintegrować swoje konto z kontem na Fakturownia. Wystarczy, że po zalogowaniu, w Panelu Administracyjnym wejdziesz w zakładkę Mój Profil -> Faktury^beta” i wybierzesz Fakturownię, a tam uzupełnisz dane o API, które znajdziesz wchodząc bezpośrednio w Ustawienia > Ustawienia konta > Integracja > Kod autoryzacyjny API na stronie Fakturownia.

B. Konfiguracja informacji o firmie i preferencji

Aby móc korzystać ze swojego konta w pełni, warto uzupełnić informacje o Twojej firmie. Aby to zrobić, wystarczy w ustawieniach wejść w zakładkę “dane firmy”. Dodatkowo, możesz dostosować różne preferencje związane z fakturowaniem i generowaniem dokumentów. W zależności od wybranego pakietu, Fakturownia umożliwia też tworzenie osobnych firm oraz działów w systemie.

więcej informacji znajdziesz tutaj: https://pomoc.fakturownia.pl/125675-O-opcji-wiele-firm-wiele-dzialow

C. Dodawanie klientów i zarządzanie kontaktami

Fakturownia daje możliwość utworzenia bazy danych, która służy do przechowywania i zarządzania informacjami dotyczącymi klientów Twojej firmy. Pozwala ona na łatwe śledzenie kontaktów, danych adresowych, historii transakcji i innych istotnych informacji. Można również edytować i aktualizować dane klientów, przeglądać historię transakcji. Baza klientów umożliwia wyszukiwanie i filtrowanie klientów na podstawie różnych kryteriów, takich jak nazwa, adres, NIP itp. Dzięki temu można szybko odnaleźć konkretnych klientów wśród wielu wpisów. Należy pamiętać, aby uzupełniając dane dodatkowe zwrócić uwagę na rodzaj kontrahenta oraz na to, czy jest on osobą prywatną czy firmą.

D. Tworzenie i dostosowywanie szablonów faktur

Platforma  daje nam do dyspozycji dostosowywalne szablony faktur, które można edytować zgodnie ze swoimi potrzebami. Mamy możliwość przygotować własny szablon, w którym można zmieniać układ, dodawać i usuwać pola, personalizować kolory, czcionki, logo firmowe oraz inne elementy graficzne. Dzięki temu użytkownicy mogą tworzyć faktury, które są zgodne z wizualnymi standardami ich firm. Oczywiście jeśli nie czujesz takiej potrzeby, możesz skorzystać z siedmiu gotowych szablonów. Wszystko znajdziesz w zakładce Ustawienia konta>szablony.

E. Generowanie i wysyłanie faktur

Dodawanie i generowanie nowej faktury jest bardzo intuicyjne. Fakturownia daje możliwość wystawiania faktur końcowych, faktur cyklicznych, co oznacza automatyczne wystawianie faktur na określonej podstawie, np. co miesiąc, faktur zaliczkowych, faktur proforma, które służą do informacji o szczegółach transakcji oraz ewentualnej płatności. Dodatkowo, umożliwia pobieranie faktur, zarządzanie nimi oraz wysyłanie ich do klientów za pośrednictwem poczty elektronicznej, śledzenie płatności i generowanie raportów sprzedaży.

W Fakturowni możliwe jest również wystawienie faktur wielojęzycznych, aby dostosować się do potrzeb międzynarodowych klientów. Możesz wybierać spośród 37 dostępnych języków.

Instrukcja dla klientów platformy do zapisów b4sportonline.pl posiadających konto

F. Zarządzanie płatnościami i śledzenie wydatków

Fakturownia umożliwia zarządzanie płatnościami oraz śledzenie wydatków i raportowanie o nich, co pomaga w monitorowaniu finansów Twojej firmy. Oto kilka sposobów, w jaki działają te funkcje:

1. Zarządzanie płatnościami:

 • Możesz oznaczać faktury jako opłacone, gdy otrzymasz płatność od klienta. Fakturownia pozwala na szybkie i łatwe oznaczenie faktury jako opłaconej, co ułatwia śledzenie płatności.
 • Możesz generować raporty płatności, które przedstawiają informacje o zrealizowanych płatnościach, saldzie należności i terminach płatności. Raporty te pomagają w monitorowaniu przepływu gotówki i kontrolowaniu statusu płatności.

2. Śledzenie wydatków:

 • Możesz wprowadzać informacje o wydatkach firmy, takich jak zakupy towarów, usług czy koszty operacyjne, do systemu Fakturowni.pl.
 • Możesz przypisywać wydatki do odpowiednich kategorii lub kont księgowych, co ułatwia analizę i raportowanie.
 • Fakturownia może generować raporty wydatków, które prezentują informacje o kosztach firmy w określonym okresie czasu lub według określonych kategorii. Raporty te mogą pomóc w analizie i monitorowaniu wydatków oraz w zarządzaniu budżetem.
 • Wydatki można włączyć w menu Ustawienia > Ustawienia konta > Konfiguracja > Wydatki.

G. Generowanie raportów i analizy

Fakturownia oferuje różne raporty, które dostarczają szczegółowych informacji dotyczących Twoich transakcji, faktur, płatności i innych danych biznesowych ale również  dziennej lub miesięcznej ilości lub sumy sprzedaży, klientów i produktów, a także raportów kasowych.

Raporty na stronie Fakturowni podzielone są na Wykresy oraz Lista raportów.

W skład wykresów wchodzą raporty takie jak: przychody i wydatki, przychody, wydatki, ilość sprzedaży. Z kolei w Liście raportów znajdziemy kategorie takie jak: finanse, produkty, magazyny, klienci, księgowość online, Jednolity Plik Kontrolny oraz kasa.

Aby wygenerować raport należy wybrać jego rodzaj, określić parametry i zaznaczyć opcję “Generuj raport”.

IV. Kluczowe cechy i korzyści wyróżniające Fakturownie od konkurencji

Na rynku istnieje wiele platform, które pozwalają na zarządzanie fakturami w firmie. Do najpopularniejszych zaliczyć można: FakturaXL.pl, Faktura.pl, ING Księgowość, Fakturowo.pl.

Fakturownia  wyróżnia się na tle innych konkurencyjnych platform do wystawiania faktur ze względu na kilka cech i funkcji:

1. Prostota obsługi: Fakturownia  jest znana z intuicyjnego i łatwego w obsłudze interfejsu. Dzięki temu nawet osoby bez doświadczenia w obszarze księgowości czy fakturowania mogą sprawnie korzystać z platformy.

2. Dostępność z dowolnego miejsca: Fakturownia  działa w chmurze (w środowisku SaaS), co oznacza, że można z niej korzystać z dowolnego miejsca i urządzenia z dostępem do Internetu. Nie ma konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania na komputerze.

3. Dostosowanie i personalizacja: Fakturownia  oferuje możliwość dostosowania szablonów faktur do indywidualnych potrzeb i preferencji.

4. Integracje i rozszerzenia: Fakturownia oferuje integrację z innymi narzędziami i usługami, takimi jak systemy księgowe, sklepy internetowe czy platformy płatnicze. Dzięki temu można łatwo synchronizować dane i usprawnić procesy biznesowe.

5. Dostępność planów darmowych: Fakturownia  oferuje darmowy plan, który umożliwia wystawianie faktur bez żadnych opłat. Jest to atrakcyjna opcja dla początkujących przedsiębiorców lub małych firm.

V. Cena za korzystanie i subskrypcje

Ceny i subskrypcje na Fakturowni.pl zależą od wybranego planu abonamentowego oraz indywidualnych preferencji i potrzeb użytkownika. Fakturownia oferuje kilka różnych planów, które różnią się zakresem funkcji i dostępem do określonych narzędzi. Mamy do wyboru pakiety:

 • micro za 0 zł
 • start za 8,99zł/miesiąc
 • standard 20,99zł/miesiąc
 • pro 27,99zł/miesiąc
 • pro plus 55,99zł/miesiąc

Dodatkowo, platforma oferuje testowanie konta przez 30 dni za darmo.

Ceny aktualne na dzień 16.06.2023r.

VI. Często zadawane pytania

Fakturownia  posiada rozbudowaną bazę wiedzy, z wewnętrzną wyszukiwarką, w której można znaleźć wiele informacji na temat korzystania z platformy. Baza wiedzy zawiera szczegółowe artykuły, poradniki, instrukcje i odpowiedzi na często zadawane pytania, które pomogą w lepszym zrozumieniu funkcji i możliwości platformy.

Baza wiedzy Fakturowni.pl jest stale aktualizowana i rozbudowywana, aby zapewnić użytkownikom kompleksowe wsparcie i odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące korzystania z platformy. Aby skorzystać z bazy wiedzy, zazwyczaj wystarczy przejść na stronę Fakturowni i znaleźć sekcję „Pomoc” lub „Baza wiedzy”, gdzie dostępne są artykuły i instrukcje.

Podsumowując, Fakturownia to platforma, która ułatwia funkcjonowanie firmom jeśli chodzi o zarządzanie procesem fakturowania oraz ich finansami. Oferuje wiele możliwości i z dnia na dzień coraz bardziej się rozwija, aby jak najlepiej sprostać wymaganiom Klientów. Fakturownia jest prosta w obsłudze, zautomatyzowana oraz posiada wiele rozszerzeń umożliwiających korzystanie z niej w bardzo przystępny sposób. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *