Wystawianie faktur

Chcesz zwiększyć swoją efektywność i oszczędzać czas? Nasza platforma do zapisów elektronicznych oferuje funkcję – wystawianie faktur! Dzięki niej, możesz szybko i łatwo wystawić faktury dla swoich klientów, bez konieczności ręcznego przepisywania danych.

Integracja z fakturownia.pl

Nasza platforma B4SPORTONLINE.p jest zintegrowana z programem do wystawiania faktur online fakturownia.pl. Dzięki tej funkcjonalności zautomatyzujesz swój proces rozliczeń. Twórz szablony, wysyłaj zbiorczo faktury.

Dwie różne metody wystawiania faktur

Z szablonami B4SPORTONLINE

POPRZEZ fAKTUROWNIA.PL

Jak wystawić fakturę?

1. Jeśli chcesz wystawiać faktury uczestnikom swojego wydarzenia uwzględnij to w formularzu rejestracji.

W tym celu zaznacz pole Dane do faktury, w drugim kroku tworzenia zawodów.

W formularzu rejestracji system automatycznie umieści pola dotyczące chęci otrzymania faktury przez uczestnika oraz danych, niezbędnych do jej stworzenia.

2. Jeśli jednak przypomniało Ci się o tym aspekcie w momencie, gdy Twoja impreza jest już stworzona, nie masz czym się obawiać! Możesz ręcznie wstawić pola w formularzu rejestracji.

 • W tym celu rozwiń menu wydarzenia i kliknij pozakładkę Zarządzanie rejestracją.
 • Za pomocą zielonej ikony + po prawej stronie ekranu dodaj pola formularza Nazwa Firmy tak jak to widać poniżej na zrzucie ekranu.
 • Kolejne pola, czyli NIP firmy oraz Adres firmy (ulica, kod pocztowy, miejscowość) dodaj tak samo jak w przypadku pola Nazwa firmy – zaznaczając Pole obowiązkowe.
 • W ustawieniach Widoczności ustaw widoczność tego pola w zależności od odpowiedzi użytkownika na pytania zawarte w formularzu: ‘Chcę otrzymać fakturę VAT na firmę’ , gdy zaznaczone – Pole widoczne, gdy niezaznaczone – Pole ukryte

3. Gdzie znajdziesz listę uczestników oczekujących na fakturę?

 • Listę uczestników, którzy podczas zapisu na Twoje wydarzenie wyrazili chęć otrzymania faktury znajdziesz rozwijając zakładkę Mój profil po lewej stronie ekranu, w podzakładce Faktury w dolnej części menu.

4. Jakie działania możesz wykonać z fakturami?

 • Przy każdym z uczestników masz możliwość edycji danych, wysłania pojedynczej faktury do serwisu Fakturownia oraz pobrania faktury.
 • Możesz również zaznaczyć wszystkie lub część faktur i wysłać je zbiorczo do serwisu Fakturownia, za pomocą zielonego przycisku na dole strony.
 • Na tej samej stronie, u góry widnieją systemy do tworzenia i zarządzania fakturami: platformy B4SPORTONLINE oraz Fakturownia.pl , za ich pomocą możesz utworzyć szablony z danymi sprzedawcy, które będą widoczne w wygenerowanych modułem fakturach

5. Wystawianie faktur z użyciem fakturownia

 • W przypadku wyboru Fakturowni, podczas tworzenia szablonu zostaniesz poproszony o wpisanie domeny oraz API tokenu. Znajdziesz je po zalogowaniu na stronie Fakturownia.pl – domena w adresie strony znajduje się, między „https://” , a „.fakturownia.pl”. Natomiast API token trzeba pobrać z ustawień aplikacji (Ustawienia -> Ustawienia konta -> Integracja -> Kod autoryzacyjny API)

6. Uwzględnianie darowizn na zbiórki charytatywne

 • Jeśli uwzględniasz w swoim formularzu rejestracyjnym możliwość wpłacania darowizn na cele charytatywne możesz uwzględnić to w szablonie.
 • Na dole okna edycji danych organizatora znajduje się możliwość wyboru pól, dla których warunki cenowe są zwolnione z opodatkowania. Znajdą się tam pola dotyczące darowizn tylko wtedy, gdy w podzakładce  Płatności w wydarzeniu, zostały one zdefiniowane w sekcji Dodatkowe warunki ze znakiem + : Panel administracyjny ->Twój bieg -> Zarządzanie rejestracją

Panel administracyjny -> Twój bieg -> Płatności

7. Zarządzanie stawkami VAT

W podzakładce Faktury , na środku strony znajduje się również sekcja umożliwiająca zarządzanie stawkami VAT. Zdefiniowane są w niej niektóre najbardziej popularne stawki, jednak istnieje również możliwość definiowania kolejnych stawek.

8. Gdzie znajdziesz faktury w fakturownia.pl?

Po przesłaniu faktur do serwisu Fakturownia.pl zaloguj się do serwisu i w zakładce Przychody , podzakładce Faktury znajdziesz listę faktur, którymi możesz zarządzać.

Poznaj inne funkcjonalności

Klasyfikacja drużynowa

Zawodnicy chcąc uczestniczyć ze swoim ulubionym zespołem mogą zachęcić nowe osoby do uczestnictwa w zawodach.

Płatności Autopay

Połącz swoje konto organizatora z Autopay. Skorzystaj z łatwych oraz bezpiecznych płatności.

Wydruki

Chcesz wydrukować karty uczestników? Poznaj opcje wydruki. Zobacz jak zmodyfikować kartę do potrzeb zawodów.

Kreator maili

Twórz wyjątkowe kampanie mailingowe. Promuj swoje wydarzenia sportowe oraz sponsorów.