Zasady cyklu historycznego

ZASADY CYKLU HISTORYCZNEGO 

 

  1. Śladami oręża polskiego” to cykl sportowo-historycznych wyzwań dla ludzi aktywnych, lubiących rywalizację sportową i chcących poszerzyć swoją wiedzę o ważnych wydarzeniach z historii Polski.

Na cykl składa się 8 comiesięcznych wyzwań:

 

Twoim zadaniem jest próba pokonania całości lub minimum 20% dystansu wymaganego dla danego wyzwania (biegiem/marszem lub rowerem).

W trakcie naszych wyzwań będziemy chcieli podzielić się z Uczestnikami odrobiną wiedzy historycznej w postaci newsletterów historyczno-motywacyjnych. Zawodnicy, jeśli tylko będą mieli ochotę, po zakończeniu wyzwania będą mogli wziąć dodatkowo udział w naszym konkursie wiedzy historycznej i w przypadku udzielenia prawidłowych odpowiedzi uzyskać certyfikat „Mistrza Wiedzy Historycznej”, a na koniec sezonu osoby które odpowiedziały prawidłowo na wszystkie 8 quizów otrzymają dodatkowy „awans”.

  1.  Stopnie wojskowe:

W ramach cyklicznego współzawodnictwa będziecie mogli powalczyć także o „stopnie wojskowe”, które będą wyznacznikiem Waszej determinacji i waleczności w naszym wyzwaniu w skali całego roku.

Wasze stopnie będą widoczne w wynikach każdego z wyzwań. Pierwsze wyzwanie rozpoczynamy od stopnia szeregowego.

Biorąc udział w Wyzwaniu, można uzyskać 2 awanse. Awans pierwszy uczestnik otrzymuje za osiągnięcie dystansu minimalnego (20%), awans kolejny za osiągnięcie dystansu pełnego (maksymalnego).

Przykład: jeżeli uczestnik weźmie udział np. w wyzwaniu pierwszym (Vivat Maj, 3 maj!), może zostać starszym szeregowym po uzyskaniu 46 km, a jeżeli osiągnie 230 km, staje się kapralem.

Przy 8 wydarzeniach, przy założeniu, że uczestnik bierze udział w każdym i osiąga w każdym dystans maksymalny, może zostać najwyżej pułkownikiem.

Osoba, która weźmie udział we wszystkich 8 wyzwaniach i udzieli prawidłowych odpowiedzi we wszystkich 8 quizach, otrzyma na koniec roku dodatkowy awans o jeden stopień – wówczas pułkownik może awansować na generała brygady. Zatem najwyższy stopień do zdobycia w pierwszym roku to stopień generała brygady.  W kolejnym sezonie stopień każdego uczestnika zostanie zredukowany o 8 stopni (oczywiście maksymalnie do stopnia szeregowego), czyli ten z Was, który uzyskał w 2021 stopień generała brygady, cofa się na początku sezonu 2022 do stopnia starszego chorążego.

„Stopnie wojskowe”:

  1. szeregowy,
  2. starszy szeregowy,
  3. kapral,
  4. starszy kapral,
  5. plutonowy,
  6. sierżant,
  7. starszy sierżant,
  8. młodszy chorąży,
  9. chorąży,
  10. starszy chorąży,
  11. starszy chorąży sztabowy,
  12. podporucznik,
  13. porucznik,
  14. kapitan,
  15. major,
  16. podpułkownik,
  17. pułkownik,
  18. generał brygady,
  19. generał dywizji,
  20. generał broni,
  21. generał.