FAQ

1. Jak wystartować? Kiedy zaczyna się moje wyzwanie?

Aby wziąć udział w zawodach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie https://b4sportonline.pl/igrzyska_bohaterow__biegi_historyczne/ oraz uiścić opłatę startową. Dniem rozpoczęcia wyzwania jest data pierwszego załadowanego pliku z aktywnością przez uczestnika na swoim koncie na platformie b4sportonline.pl.  Przy czym pierwszy dzień wyzwania nie może być wcześniejszy niż dzień zapłaty. Uczestnik na pokonanie dystansu ma maksymalnie 30 dni od daty aktywności wgranej jako pierwsza. Przy czym data wgrania ostatniej aktywności nie może być późniejsza niż piętnasty dzień następnego miesiąca po rejestracji np. w przypadku wyzwania "Vivat Maj, 3 maj" ostatni możliwy dzień wgrania treningu to 15-sty czerwca, nawet jeśli data pierwszego treningu jest późniejsza niż 15 maja.

2.W jaki sposób dodać dane mojej aktywności do wyników?

Dokładną instrukcję dodawania pliku ze swoją aktywnością znajdziesz TUTAJ. Być może zastanawiasz się jak pobrać plik gpx? Jeżeli tak, więcej szczegółów na ten temat przeczytasz TUTAJ. Pamiętaj, że jeżeli chcesz dodać więcej niż jeden plik dziennie, formaty plików, które dodajesz muszą być takie same.

3. Gdzie mogę śledzić moje postępy?

Aktualne klasyfikacje prezentowane są na platformie http://wyniki.b4sport.pl/

4.Co zawiera pakiet startowy?

- kompleksową obsługę informatyczną wyzwania;

- prowadzenie wszelkich klasyfikacji;

- możliwość wygenerowania po zakończeniu wyzwania pamiątkowych certyfikatów w wersji elektronicznej;

- elektroniczny numer startowy;

- pakiet historycznych ciekawostek przesyłanych w formie newsletterów.

5.Czy mogę wziąć udział w wyzwaniu więcej niż raz?

Oczywiście! Wystarczy jeszcze raz zarejestrować się poprzez formularz zgłoszeniowy i rozpocząć wyzwanie ponownie. Do klasyfikacji końcowej liczyć się będzie wynik Twojego najlepszego wyzwania. Zachęcamy do poprawiania swoich wyników, gwarantujemy, że będzie to dodatkowa motywacja do treningów oraz zwiększy się Twoja szansa na nagrody.

6.Czy mogę dodawać aktywności z udziału w innym biegu?

Tak, to jest zaletą naszego projektu. Biegając w zawodach, równocześnie może realizować swoje cele, wyzwania oraz korzystać z nagród. Biegaj gdzie tylko chcesz, ale pamiętaj, aby dodawać wyniki swojej aktywności, aby piąć się w tabeli wyników.

7. Kiedy należy dodawać aktywności?

Klasyfikacje generują się automatycznie po dodaniu wyniku przez uczestnika. Najlepiej zatem dodawać aktywności od razu po zakończonym treningu, dzięki temu każdy będzie mógł śledzić bieżący układ tabeli. 

8. Jak często aktualizowane są wyniki?

Biorąc udział w wyzwaniu najlepiej dodawać pliki w formacie gpx, tcx lub synchronizować aktywności z aplikacji Strava, ponieważ w ten sposób Twoje wyniki zostaną przesłane na platformę wyników już kilka sekund po dodaniu. Jeżeli dodajesz pliki w formacje jpg, prosimy o chwilę cierpliwości, ponieważ wymagają one dodatkowej weryfikacji administratora. Wyniki weryfikowane będą w dni robocze. 

9. Gdzie mogę pobrać elektroniczny certyfikat?

Certyfikat będzie dostępny na Twojej indywidualnej karcie z wynikiem na platformie wyniki.b4sport.pl po zakończeniu wyzwania. 

10. Kiedy otrzymam swój pakiet startowy?

 Przesyłki będą realizowane w terminie 30 dni od zakończenia danego wyzwania i zostaną wysłane na adres wskazany w formularzu rejestracji.