Regulamin

Igrzyska Bohaterów

„Dla Niepodległej”

Sportowe wyzwanie dla biegaczy i rowerzystów

 

1. Miesiąc Listopad prawie każdemu z nas kojarzy się ze świętem Niepodległości.

11 listopada 1918 roku po latach zaborów polska odzyskała wolność.

To jedna z najważniejszych dat w naszej wielowiekowej historii.

Chcielibyśmy Wam zaproponować uczczenie tej chwili na sportowo. Oni przelewali za nas krew, my przelejmy odrobinę potu i wesprzyjmy przy okazji Grupę Rekonstrukcji Historycznej, która przybliża historię zarówno młodzieży jak i dorosłym.

Twoim zadaniem jest próba pokonania jak największej liczby km w ciągu kolejnych 11 dni. Możesz dokonać tego na jeden z dwóch wybranych sposobów – rowerem lub biegiem/marszem.

Aby wyzwanie zostało zaliczone, musisz łącznie pokonać minimum 11 km biegiem lub 111 km rowerem.

Dodatkowo biegacze mogą także rywalizować na dystansie 10km.

W trakcie naszego wyzwania będziemy chcieli także podzielić się z Uczestnikami odrobiną wiedzy historycznej w postaci codziennych newsletterów historyczno-motywacyjnych, dotyczących najważniejszych informacji o naszej drodze do odzyskania niepodległości.

Zawodnicy, jeśli tylko będą mieli ochotę, po zakończeniu wyzwania mogą wziąć dodatkowo udział w naszym konkursie wiedzy o Niepodległej.

2. Zawodnik zgłasza swój udział poprzez dokonanie rejestracji na stronie: https://b4sportonline.pl/kilometrydlaniepodleglej/ wraz z poprawnym dokonaniem płatności.

Następnie zaznacza, jaki rodzaj aktywności wybiera:
„Biegacze i piechurzy” – dotyczy biegania i marszu
„Cykliści” – dotyczy aktywności na rowerach

3. Po dokonaniu rejestracji, każdy z zawodników może wgrać swój trening w formacie gpx, tcx – wówczas system sam automatycznie zweryfikuje jego trening lub wpisać swój kilometraż, załączając zrzut ekranu z odbytego treningu, z którego będzie można wyczytać minimum: datę treningu, dystans i czas.

4. Rywalizacja trwać będzie 11 dni – dołączyć do wyzwania można w dowolny dzień listopada 2020 .

4.1. W związku z tym, ostatnim dniem, w którym można rozpocząć aktywność jest dzień 30 listopada. Natomiast całość naszego wyzwania kończy się 10 grudnia.

4.2. Pierwszym dniem kiedy można wgrać plik z aktywnością jest 1 listopada, zaś ostatnim jest 11 grudnia.

4.3 Biegacze w trakcie swej aktywności mogą także wziąć udział w naszym wirtualnym wyścigu na 10 km – próbę należy wykonać w dowolny dzień swej aktywności,  a wynik wgrać do utworzonej dodatkowej zakładki „Dycha dla Niepodległej”.

5. Rywalizacja odbywać się będzie w kategorii kobiet i mężczyzn oddzielnie dla „Biegaczy i piechurów”, oddzielnie dla „Dychy dla Niepodległej” oraz oddzielnie dla „Cyklistów” oraz w następujących kategoriach wiekowych:

- Kadeci (Kd: 7-15 lat),

- Juniorzy (J: 16-19 lat),

- Seniorzy Młodsi (S1: 20-29 lat),

- Seniorzy Starsi (S2: 30-39 lat),

- Mastersi (M: 40-49 lat),

- Weterani Młodsi (W1: 50-59 lat),

- Weterani Starsi (W2: 60+ lat).

5.1. Kategorie dodatkowe:

- kategoria „Najlepsza drużyna” – to suma miejsc wg płci 3 najlepszych zawodników drużyny. Najwyżej sklasyfikowana będzie drużyna o najniższej sumie. (Uwaga: do sklasyfikowania wymagana jest jednobrzmiąca nazwa drużyny). Najlepsza drużyna otrzyma nagrodę w postaci Pucharu marki Tryumf.

- kategoria „Najliczniejsza drużyna” – to suma zawodników z tej samej miejscowości biorących udział w Wyzwaniu, którzy pokonają minimum 11 km w przypadku biegaczy i piechurów lub 111 km w przypadku cyklistów. (Uwaga: do sklasyfikowania wymagana jest jednobrzmiąca nazwa miejscowości).

- kategoria „Znawca historii” – kategoria wiedzy adresowana do osób, które wezmą udział na zakończenie swego wyzwania w nieobowiązkowym konkursie historycznym. Osoby, które odpowiedzą poprawnie na wszystkie 11 pytań, otrzymają dodatkowy elektroniczny „Certyfikat Mistrza Historii” oraz oznaczenie na wynikach w formie „Orła” .

6. Opłata za udział w Wyzwaniu uzależniona jest od wybranego pakietu i wynosi:

- Pakiet Brązowy w cenie 29 zł obejmujący jedenastodniową obsługę informatyczną; elektroniczny, pamiątkowy, imienny numer startowy, pakiet edukacji historycznej i elektroniczny certyfikat; 

- Pakiet Srebrny w cenie 45 zł obejmujący jedenastodniową obsługę informatyczną; elektroniczny, pamiątkowy, imienny numer startowy, pakiet edukacji historycznej, elektroniczny certyfikat i pamiątkowy medal;

- Pakiet Złoty w cenie 99 zł obejmujący jedenastodniową obsługę informatyczną; elektroniczny, pamiątkowy, imienny numer startowy, pakiet edukacji historycznej, elektroniczny certyfikat, pamiątkowy medal i koszulkę techniczną;

- Pakiet Platinum w cenie 109 zł obejmujący jedenastodniową obsługę informatyczną; elektroniczny, pamiątkowy, imienny numer startowy, pakiet edukacji historycznej, elektroniczny certyfikat, pamiątkowy medal, koszulkę techniczną i pins

6.1. Uwaga: do pakietu Srebrnego, Złotego i Platinum należy doliczyć koszty wysyłki kurierem:

- 15 zł w Polsce

- 65 zł poza terytorium Polski.

W przypadku korzystania z opcji przesyłki „wspólnej” – dla grupy dwóch lub więcej osób wysyłka zostaje nadana pod wskazany jeden adres, a koszt wysyłki naliczany jest tylko raz dla wskazanej grupy osób.

UWAGA: W przypadku podania niewłaściwego adresu wysyłkowego – zawodnik będzie zobowiązany do pokrycia kosztów ponownej wysyłki.

UWAGA: Koszty wynikające ze zwrotu towaru pokrywa osoba zamawiająca pakiet.

6.2. Dodatkowo każdy z uczestników może dokupić:

- pamiątkową koszulkę full print marki Tervel! wykonaną z materiału Tervel Revelation w cenie 60 zł

- pamiątkowy sportowy plecaczko-worek treningowy marki Tervel wykonany w technologii Full Pront w cenie – 35 zł

- pamiątkowy medal w cenie 20 zł

- pamiątkowy pins w kształcie medalu w cenie 15 zł

6.3. Oprócz tego każdy z uczestników będzie mógł,  jeśli zechce przeznaczyć dowolną kwotę dla Grupy Rekonstrukcji Historycznej wspierającej naszą część historyczną.

7. Zasady klasyfikacji końcowej:

Zawodnicy będą klasyfikowani na podstawie liczby pokonanych kilometrów w ciągu 11 dni.

8. Nagrody uzależnione są od uzyskanych wyników:

- I miejsce open wśród kobiet i mężczyzn w kategorii biegaczy, rowerzystów oraz w rywalizacji „Dycha dla Niepodległej” – pamiątkowy Puchar marki Tryumf.

Dodatkowo w rywalizacji biegowej i rowerowej „Kilometry dla Niepodległej”

- osoby, które pokonają w okresie 11 dni dystans powyżej 111 km biegiem lub pow. 444 km na rowerze, otrzymają pamiątkowy medal oraz elektroniczny certyfikat na złotym tle.

- osoby, które pokonają w okresie 11 dni dystans pomiędzy 22 km a 111 km biegiem lub pomiędzy 222 a 444 km na rowerze, otrzymają pamiątkowy medal oraz elektroniczny certyfikat na srebrnym tle.

- osoby, które pokonają w okresie 11 dni dystans pomiędzy 11 km a 22 km biegiem lub pomiędzy 111 km a 222 km na rowerze, otrzymają pamiątkowy medal oraz elektroniczny certyfikat na brązowym tle.

- osoby, które w okresie 11 dni nie pokonają minimum 11 km biegiem lub minimum 111km na rowerze, nie otrzymają medalu i dyplomu. Otrzymają jedynie pozostałe zakupione elementy dodatkowe, o których mowa w pkt 6.

Osoby, które wezmą udział w rywalizacji „Dycha dla Niepodległej”, otrzymają medal oraz:

- dyplom na złotym tle, jeśli zajmą miejsca 1-10 open oraz 1-3 w kat. wiekowych

- dyplom na srebrnym tle, jeśli zajmą miejsca 11-20 open oraz 4-6 w kat. wiekowych

- dyplom na brązowym tle, jeśli zajmą miejsca powyżej 20 open i pow. 6 w kat. wiekowych

9. Wysyłka nagród nastąpi do 30 dni od zakończenia naszego wyzwania.

10. W przypadku wprowadzenia zakazu aktywności fizycznej na wolnym powietrzu termin wyzwania zostanie przeniesiony na inną datę.

11. W sprawach spornych interpretacja regulaminu należy do organizatora

12. Organizatorami wyzwania są IST Software Sp. z o.o. we współpracy z właścicielami portali B4SPORT.PL oraz BIEGIGORSKIE.PL.

 

Jeżeli masz jakieś pytania lub problemy to zachęcamy do skorzystania z formularza zgłoszeniowego. Umożliwi on szybki kontakt z organizatorem i administratorem systemu.

Kliknij tutaj aby zgłosić problem