Regulamin

Igrzyska Bohaterów

„Dla Niepodległej”

Sportowe wyzwanie dla biegaczy i rowerzystów

 

1. Miesiąc Listopad prawie każdemu z nas kojarzy się ze świętem Niepodległości.

11 listopada 1918 roku po latach zaborów polska odzyskała wolność.

To jedna z najważniejszych dat w naszej wielowiekowej historii.

Chcielibyśmy Wam zaproponować uczczenie tej chwili na sportowo. Oni przelewali za nas krew, my przelejmy odrobinę potu i wesprzyjmy przy okazji Grupę Rekonstrukcji Historycznej, która przybliża historię zarówno młodzieży jak i dorosłym.

Twoim zadaniem jest próba pokonania jak największej liczby km w ciągu kolejnych 11 dni. Możesz dokonać tego na jeden z dwóch wybranych sposobów – rowerem lub biegiem/marszem.

Aby wyzwanie zostało zaliczone, musisz łącznie pokonać minimum 11 km biegiem lub 111 km rowerem.

Dodatkowo biegacze mogą także rywalizować na dystansie 10km.

W trakcie naszego wyzwania będziemy chcieli także podzielić się z Uczestnikami odrobiną wiedzy historycznej w postaci codziennych newsletterów historyczno-motywacyjnych, dotyczących najważniejszych informacji o naszej drodze do odzyskania niepodległości.

Zawodnicy, jeśli tylko będą mieli ochotę, po zakończeniu wyzwania mogą wziąć dodatkowo udział w naszym konkursie wiedzy o Niepodległej.

2. Zawodnik zgłasza swój udział poprzez dokonanie rejestracji na stronie: https://b4sportonline.pl/kilometrydlaniepodleglej/ wraz z poprawnym dokonaniem płatności.

Następnie zaznacza, jaki rodzaj aktywności wybiera:
„Biegacze i piechurzy” – dotyczy biegania i marszu
„Cykliści” – dotyczy aktywności na rowerach

3. Po dokonaniu rejestracji, każdy z zawodników może wgrać swój trening w formacie gpx, tcx – wówczas system sam automatycznie zweryfikuje jego trening lub wpisać swój kilometraż, załączając zrzut ekranu z odbytego treningu, z którego będzie można wyczytać minimum: datę treningu, dystans i czas.

4. Rywalizacja trwać będzie 11 dni – dołączyć do wyzwania można w dowolny dzień listopada 2020 .

4.1. W związku z tym, ostatnim dniem, w którym można rozpocząć aktywność jest dzień 30 listopada. Natomiast całość naszego wyzwania kończy się 10 grudnia.

4.2. Pierwszym dniem kiedy można wgrać plik z aktywnością jest 1 listopada, zaś ostatnim jest 11 grudnia.

4.3 Biegacze w trakcie swej aktywności mogą także wziąć udział w naszym wirtualnym wyścigu na 10 km – próbę należy wykonać w dowolny dzień swej aktywności,  a wynik wgrać do utworzonej dodatkowej zakładki „Dycha dla Niepodległej”.

5. Rywalizacja odbywać się będzie w kategorii kobiet i mężczyzn oddzielnie dla „Biegaczy i piechurów”, oddzielnie dla „Dychy dla Niepodległej” oraz oddzielnie dla „Cyklistów” oraz w następujących kategoriach wiekowych:

- Kadeci (Kd: 7-15 lat),

- Juniorzy (J: 16-19 lat),

- Seniorzy Młodsi (S1: 20-29 lat),

- Seniorzy Starsi (S2: 30-39 lat),

- Mastersi (M: 40-49 lat),

- Weterani Młodsi (W1: 50-59 lat),

- Weterani Starsi (W2: 60+ lat).

5.1. Kategorie dodatkowe:

- kategoria „Najlepsza drużyna” – to suma miejsc wg płci 3 najlepszych zawodników drużyny. Najwyżej sklasyfikowana będzie drużyna o najniższej sumie. (Uwaga: do sklasyfikowania wymagana jest jednobrzmiąca nazwa drużyny). Najlepsza drużyna otrzyma nagrodę w postaci Pucharu marki Tryumf.

- kategoria „Najliczniejsza drużyna” – to suma zawodników z tej samej miejscowości biorących udział w Wyzwaniu, którzy pokonają minimum 11 km w przypadku biegaczy i piechurów lub 111 km w przypadku cyklistów. (Uwaga: do sklasyfikowania wymagana jest jednobrzmiąca nazwa miejscowości).

- kategoria „Znawca historii” – kategoria wiedzy adresowana do osób, które wezmą udział na zakończenie swego wyzwania w nieobowiązkowym konkursie historycznym. Osoby, które odpowiedzą poprawnie na wszystkie 11 pytań, otrzymają dodatkowy elektroniczny „Certyfikat Mistrza Historii” oraz oznaczenie na wynikach w formie „Orła” .

6. Opłata za udział w Wyzwaniu uzależniona jest od wybranego pakietu i wynosi:

- Pakiet Brązowy w cenie 29 zł obejmujący jedenastodniową obsługę informatyczną; elektroniczny, pamiątkowy, imienny numer startowy, pakiet edukacji historycznej i elektroniczny certyfikat; 

- Pakiet Srebrny w cenie 45 zł obejmujący jedenastodniową obsługę informatyczną; elektroniczny, pamiątkowy, imienny numer startowy, pakiet edukacji historycznej, elektroniczny certyfikat i pamiątkowy medal;

- Pakiet Złoty w cenie 99 zł obejmujący jedenastodniową obsługę informatyczną; elektroniczny, pamiątkowy, imienny numer startowy, pakiet edukacji historycznej, elektroniczny certyfikat, pamiątkowy medal i koszulkę techniczną;

- Pakiet Platinum w cenie 109 zł obejmujący jedenastodniową obsługę informatyczną; elektroniczny, pamiątkowy, imienny numer startowy, pakiet edukacji historycznej, elektroniczny certyfikat, pamiątkowy medal, koszulkę techniczną i pins

6.1. Uwaga: do pakietu Srebrnego, Złotego i Platinum należy doliczyć koszty wysyłki kurierem:

- 15 zł w Polsce

- 65 zł poza terytorium Polski.

W przypadku korzystania z opcji przesyłki „wspólnej” – dla grupy dwóch lub więcej osób wysyłka zostaje nadana pod wskazany jeden adres, a koszt wysyłki naliczany jest tylko raz dla wskazanej grupy osób.

UWAGA: W przypadku podania niewłaściwego adresu wysyłkowego – zawodnik będzie zobowiązany do pokrycia kosztów ponownej wysyłki.

UWAGA: Koszty wynikające ze zwrotu towaru pokrywa osoba zamawiająca pakiet.

6.2. Dodatkowo każdy z uczestników może dokupić:

- pamiątkową koszulkę full print marki Tervel! wykonaną z materiału Tervel Revelation w cenie 60 zł

- pamiątkowy sportowy plecaczko-worek treningowy marki Tervel wykonany w technologii Full Pront w cenie – 35 zł

- pamiątkowy medal w cenie 20 zł

- pamiątkowy pins w kształcie medalu w cenie 15 zł

6.3. Oprócz tego każdy z uczestników będzie mógł,  jeśli zechce przeznaczyć dowolną kwotę dla Grupy Rekonstrukcji Historycznej wspierającej naszą część historyczną.

7. Zasady klasyfikacji końcowej:

Zawodnicy będą klasyfikowani na podstawie liczby pokonanych kilometrów w ciągu 11 dni.

8. Nagrody uzależnione są od uzyskanych wyników:

- I miejsce open wśród kobiet i mężczyzn w kategorii biegaczy, rowerzystów oraz w rywalizacji „Dycha dla Niepodległej” – pamiątkowy Puchar marki Tryumf.

Dodatkowo w rywalizacji biegowej i rowerowej „Kilometry dla Niepodległej”

- osoby, które pokonają w okresie 11 dni dystans powyżej 111 km biegiem lub pow. 444 km na rowerze, otrzymają pamiątkowy medal oraz elektroniczny certyfikat na złotym tle.

- osoby, które pokonają w okresie 11 dni dystans pomiędzy 22 km a 111 km biegiem lub pomiędzy 222 a 444 km na rowerze, otrzymają pamiątkowy medal oraz elektroniczny certyfikat na srebrnym tle.

- osoby, które pokonają w okresie 11 dni dystans pomiędzy 11 km a 22 km biegiem lub pomiędzy 111 km a 222 km na rowerze, otrzymają pamiątkowy medal oraz elektroniczny certyfikat na brązowym tle.

- osoby, które w okresie 11 dni nie pokonają minimum 11 km biegiem lub minimum 111km na rowerze, nie otrzymają medalu i dyplomu. Otrzymają jedynie pozostałe zakupione elementy dodatkowe, o których mowa w pkt 6.

Osoby, które wezmą udział w rywalizacji „Dycha dla Niepodległej”, otrzymają medal oraz:

- dyplom na złotym tle, jeśli zajmą miejsca 1-10 open oraz 1-3 w kat. wiekowych

- dyplom na srebrnym tle, jeśli zajmą miejsca 11-20 open oraz 4-6 w kat. wiekowych

- dyplom na brązowym tle, jeśli zajmą miejsca powyżej 20 open i pow. 6 w kat. wiekowych

9. Wysyłka nagród nastąpi do 30 dni od zakończenia naszego wyzwania.

10. W przypadku wprowadzenia zakazu aktywności fizycznej na wolnym powietrzu termin wyzwania zostanie przeniesiony na inną datę.

11. W sprawach spornych interpretacja regulaminu należy do organizatora

12. Organizatorami wyzwania są IST Software Sp. z o.o. we współpracy z właścicielami portali B4SPORT.PL oraz BIEGIGORSKIE.PL.

 

If you have any questions or problems, we encourage you to use the tickets form. It will allow quick contact with the organizer or system administrator.

Click here to report a problem