TYPY PÓL FORMULARZA

W formularzu rejestracji masz możliwość wykorzystania różnych typów pól. Wybierając odpowiednie pola jesteś wstanie stworzyć formularz dopasowany do potrzeb Twojego wydarzenia sportowego.

Jak dodać nowe pole?

Z zakładki po lewej stronie znajdującej się na stronie Głównej wybieramy interesujące nas zawody, a następnie przechodzimy do działu Zarządzanie rejestracją. Aby stworzyć krok, klikamy + Dodaj krok.

Aby dodać pytanie w danym kroku, klikamy + (dodaj pole). Poniżej znajdują się opisy pól, które można wykorzystać w formularzu rejestracji.

Typy pól formularza

Pole tekstowe

To standardowe pole formularza, w którym użytkownik zapisujący się na wydarzenie może wprowadzić dowolne znaki.

Pole adresu e-mail

Należy stosować ZAWSZE, gdy potrzebujemy adres e-mail (zwykle potrzebny ze względu na mail z potwierdzeniem zapisu). Pole rozpoznaje czy wpisana treść jest adresem e-mail.

Checkbox (Zaznacz/odznacz)

Pole stosujemy do zaznaczania zgody regulaminu, zebrania danych (np. Jestem mieszkańcem Bydgoszczy, Jestem debiutantem) oraz faktury VAT. Do pola typu checkbox można ustawić widoczność innych pól.

Lista rozwijana

Dobre rozwiązanie przy rozmiarach koszulek oraz w pytaniach, gdzie należy wybrać odpowiedź z wielu proponowanych opcji.

Szerokie pole tekstowe

Ta sama funkcjonalność, co pole tekstowe, tylko większe i z możliwością skalowania. Warto stosować gdy spodziewamy się dłuższych odpowiedzi.

Pole informacyjne lub Obrazek

Pole informacyjne pozwala umieścić dowolny tekst z możliwością edycji html – dzięki temu możesz zastosować dowolne style tekstowe jak pogrubienie, podkreślenie, kolor.

Pole z linkiem

Pole pozwala dodać link do formularza, np. do rozmiarówki, regulaminu lub innych stron, jakie życzy sobie Organizator.

Pole pytania

Pole pytania stosujemy przykładowo do wyodrębnienia kategorii (zamiast checkboxa lub rozwijanej listy). Pole pytania może być powiązane z innym polem w kontekście ustawiania widoczności.

Pole czasu

Pole czasu pozwala na wybranie np. swojego rekordu życiowego – zwykle używa się go z polem pytania o debiut ustawiając odpowiednio widoczność pól w formularzu.

Lista krajów

Lista krajów ma tylko jedno zastosowanie – generowanie listy krajów. Ewentualnie wykorzystać tę listę w przypadku pytania o obywatelstwo.

Pole z kalendarzem i pole daty

Te pola można wykorzystać do pytania o datę. W przypadku daty urodzenia to lepiej sprawdza się pole daty (opcja druga).

Pole Obrazek

Pole Obrazek pozwala wrzucić dodatkowe grafiki do formularza. Jest przydatne gdy np. chcemy zamieścić podgląd nagród za uczestnictwo. 

Pole płci

Pole płci wygląda tak samo, jak pole pytania, jednak przy tworzeniu zapytania o płeć ZAWSZE należy korzystać z Pola płci, aby na liście uczestników wyświetlały się prawidłowe informacje.

Poznaj inne funkcjonalności

Klasyfikacja drużynowa

Zawodnicy chcąc uczestniczyć ze swoim ulubionym zespołem mogą zachęcić nowe osoby do uczestnictwa w zawodach.

Płatności Autopay

Połącz swoje konto organizatora z Autopay. Skorzystaj z łatwych oraz bezpiecznych płatności.

Wydruki

Chcesz wydrukować karty uczestników? Poznaj opcje wydruki. Zobacz jak zmodyfikować kartę do potrzeb zawodów.

Kreator maili

Twórz wyjątkowe kampanie mailingowe. Promuj swoje wydarzenia sportowe oraz sponsorów.