Gotowe komponenty w formularzu

W formularzu rejestracji oprócz różnych typów pól możesz także dodać komponenty takie jak sklep, rejestracje drużynową czy licznik uczestników.

Jak dodać komponent?

Z zakładki po lewej stronie znajdującej się na stronie Głównej wybieramy interesujące nas zawody, a następnie przechodzimy do działu Zarządzanie rejestracją. Aby stworzyć krok, klikamy + Dodaj krok.

Aby dodać komponent w danym kroku, klikamy + (dodaj pole). Poniżej znajdują się opisy komponentów, które można wykorzystać w formularzu rejestracji.

Dostępne komponenty

Lista wydarzeń

Jeśli na stronie zawodów jest kilka imprez, można w formularzu dodać moduł z informacją oraz przekierowaniem/linkiem do innych zapisów.

Licznik uczestników

Pozwala przedstawić w wybranym kroku rejestracji limit uczestników, liczbę zapisanych, ilość wolnych miejsc oraz czas pozostały do zakończenia zapisów.

Sklep

Istnieje możliwość dodania komponentu Sklep. Asortymentem sklepu zarządza się w innym miejscu – w zakładce Sklep.

Dodatkowe limity zawodników

Funkcjonalność ta pozwala ustawić dodatkowe limity zawodników po pytaniu. Wybierz pytanie, dla którego chcesz ustawić limit, wpisz wartość i zapisz. Następnie zapisz formularz.

Formularz logowania

Pozwala dodać możliwość logowania oraz zakładania konta podczas rejestracji na wydarzenie. Najlepiej jeśli ten komponent znajduje się w pierwszym kroku.

Płatności

Możliwość dodania komponentu Płatności. Najlepsze miejsce to przedostatni/ostatni krok. Zarządzać ustawieniami modułu możesz w zakładce Płatności.

Captcha

Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart – funkcja, która wymaga, by użytkownik przepisując kod z obrazka udowodnił systemowi, że nie jest botem.

Wybór języka formularza

Moduł pozwala użytkownikowi wybrać język formularza z dostępnych. Warunkiem poprawnego działania modułu jest ustawienie języków tłumaczenia strony w Moja strona>Ustawienia ogólne. Do każdego pola w rejestracji trzeba dodać tłumaczenia.

Rejestracja drużyn

Moduł pozwalający uczestnikom, którzy rejestrują się na zawody sportowe tworzyć własne drużyny lub zapisywać się do wcześniej stworzonych (patrz temat Klasyfikacja drużynowa).

Podsumowanie

Bardzo przydatny moduł przedstawiający podsumowanie wypełnionego formularza. Najlepiej zamieścić go w ostatnim kroku, aby każdy mógł sprawdzić przed rejestracją czy wszystkie dane są
poprawne.

Poznaj inne funkcjonalności

Klasyfikacja drużynowa

Zawodnicy chcąc uczestniczyć ze swoim ulubionym zespołem mogą zachęcić nowe osoby do uczestnictwa w zawodach.

Płatności Autopay

Połącz swoje konto organizatora z Autopay. Skorzystaj z łatwych oraz bezpiecznych płatności.

Wydruki

Chcesz wydrukować karty uczestników? Poznaj opcje wydruki. Zobacz jak zmodyfikować kartę do potrzeb zawodów.

Kreator maili

Twórz wyjątkowe kampanie mailingowe. Promuj swoje wydarzenia sportowe oraz sponsorów.