W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w kraju z przykrością informujemy, że musimy odwołać nasz                   XIV Bydgoski Rowerowy Rajd Niepodległości , który miał się odbyć 11 listopada 2020.
Decyzję podjęliśmy w oparciu o aktualną sytuację w kraju, zdrowy rozsądek i odpowiedzialność. Nie chcemy ryzykować zdrowia uczestników i Waszych bliskich. Mając świadomość, że każdy z nas może się za chwilę znaleźć na kwarantannie, a organizacja niesie z dnia na dzień co raz większe ryzyko zakażenia się, musimy to wydarzenie odwołać - przenieść na inny termin.
Wrócimy do Rajdu Niepodległości w przyszłym roku - XIV Bydgoski Rowerowy Rajd Niepodległości  obędzie się 2 maja 2021 ( niedziela ) w Dniu Święta Flagi w lepszym czasie. Prosimy o zrozumienie ale jest to dla nas bardzo trudna ale jedyna rozsądna decyzja. W zakresie opłat startowych przechodzą one w całości na przyszły rok tj. na 2 maja 2021. Uczestnik, który rezygnuje z udziału w dniu 2 maja 2021 w ramach zwrotu otrzymuje pakiet startowy tj. chustę, flagę Polski na rower, koszulkę pamiątkową i medal : odbiór osobisty u organizatora Bydgoszcz ul.Bielicka 76c - 9 i 10 listopada w godz.10-16. Dla osób spoza Bydgoszczy wysyłka pocztą


 W tegorocznej edycji XIV Bydgoskiego Rajdu Niepodległości hasłem jest"Pięć Prawd Polaka"  uchwalonych
na I Kongresie  Polaków w Niemczech 6 marca 1938.

Jesteśmy Polakami.
Wiara Ojców naszych jest wiarą naszych dzieci.
Polak Polakowi bratem.
Co dzień Polak narodowi służy.
Polska matką naszą, nie wolno mówić o matce źle.


Bydgoski Rowerowy Rajd Niepodległości jest jedynym rajdem rowerowym w Polsce na dystansie 111 km, który odbywa się w Dniu Święta Odzyskania Niepodległości. Pierwszy edycja odbyła się  w roku 2007, w której wzięło udzial 32 rowerzytsów. W tym roku 2020 odbędzie się XIV  edycja .

Dystans rajdu - jak zawsze 111km. Tradycyjnie w Miejscach Pamięci Narodowej położonych w Bydgoszczy oraz w gminach powiatu bydgoskiego zatrzymamy się i złożymy znicze pamięci, oddamy hołd poległym za naszą Ojczyznę. Na trasie rajdu jak co roku znajdzie się m.in. Cmentarz Bohaterów Bydgoszczy, gdzie odbędzie się wspólna modlitwa i każdy uczestnik indywidualnie złoży znicz. W tegorocznej edycji uczestnicy rajdu wezmą udział we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, która odbędzie się Bydgoskiej Bazylice pw. św. Wincentego a Paulo. Limit uczestników  500.

                   

                                                                        

 

 

If you have any questions or problems, we encourage you to use the tickets form. It will allow quick contact with the organizer or system administrator.

Click here to report a problem