Historia Tymka

 

Cześć, jestem Tymon

i z całego serduszka Dziękuję Wam za okazaną pomoc, jesteście Wspaniali!!!
 

 

Urodziłem się 20.05.2016r. ale wcale nie było tak radośnie, bo prawie umarłem. Ale jestem :)

Byłem reanimowany tuż obok mamy i taty, a później zabrali mnie od nich daleko daleko do innego szpitala. Tam mieli mi zrobić hipotermię, czyli miało być zimno żeby nie popsuł się mój mózg, a to bardzo mądry mózg, więc było to ważne. Tylko zamiast zimna zrobili mi ciepło i wtedy wszystko się popsuło.

Zapomniałem jak się ssie, łyka, uśmiecha, gaworzy, nawet nie pamiętałem jak się płacze, ale już znowu umiem płakać, to łatwe. Moje rączki i nóżki zesztywniały, już nie mogę brykać jak w brzuszku u mamy, a bardzo to lubiłem. Dużo ćwiczymy, żebym znowu mógł połobuzować.

Przez pierwsze cztery miesiące moim domkiem były szpitale, zwiedziłem już prawie wszystkie, i gdy zabierali mnie do prawdziwego domu to trochę płakałem, ale teraz strasznie mi się tu podoba.
Mleczko dostaję przez peg-usia, to taki wężyk który z jednej strony jest w brzuszku a z drugiej sterczy i można go chwytać i tarmosić. Jedzonko i sen to moje ulubione zajęcia, dlatego robię to często. Bardzo lubię też kąpiele, mama mówi że będę pływakiem.
Przeszkadza mi tylko ślina, której nie potrafię połknąć i jest jej w buzi bardzo dużo. Trzeba ją odsysać strasznym wężem i to jest bardzo niemiłe i wtedy dużo płaczę.
Ostatnio odkryłem, że mam rączki! które lubią dotykać, łapać mnie za uszko, czasem trafiają nawet w piłeczkę i ona wtedy dzwoni.
Jeszcze jestem trochę roztrzepany z oglądaniem świata, nie umiem się skupić na jednym gdy tyle wkoło!

 

Niedawno mama czytała mi bajkę o Pinokiu i on został prawdziwym chłopcem! I ja też bardzo mocno chcę, aż rączki ściskam w piąstki.

 

 

     Tymon to mały wojownik. Rozpoznanie: ciężka zamartwica urodzeniowa, porażenie czterokończynowe, padaczka. Mimo przerażająco złych rokowań postanowił z nami zostać.
 

             Nie ma do dziś odruchu ssania, łykania, karmiony jest przez gastrostomię. Wymaga bardzo częstego odsysania wydzieliny. Ma za sobą cztery miesiące antybiotykoterapii z powodu zachłystowego zapalenia płuc, przeszedł też już poważną operację antyrefluksową. Ma ogromne napięcie mięśniowe rączek i nóżek, zmaga się także z padaczką.

 

                 Nadal czekamy na pierwszy świadomy uśmiech, aż nasz dom wypełni radosne gaworzenie.
Wbrew ogromnym uszkodzeniom, które zaszły w jego mózgu z powodu niedotlenienia, Tymek robi malutkie, choć milowe kroczki. Szansą na jego dalszy rozwój jest intensywna rehabilitacja oraz bardzo kosztowne terapie. Dlatego chcielibyśmy prosić z całego serca o wsparcie finansowe, by na nowo dać mu szansę, by odczarować zły los. By Tymek stał się tak jak Pionokio prawdziwym chłopcem.

 

 

 

Jeśli chciałbyś dodatkowo pomóc Tymkowi możesz dokonać wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Bank BZ WBK

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem:

“675 pomoc dla Tymona Klarkowskiego”

wpłaty zagraniczne – foreign payments:

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Title: „675 Help for Tymon Klarkowski”

Aby przekazać 1% podatku dla Tymka:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “675 pomoc dla Tymona Klarkowskiego”

Tymkowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

Restauracja Sowa
Bella Line
LPKiW
Stowarzyszenie Bez Ograniczeń
Bydgoska Szkoła Wyższa
Jumping Place
PAAK
Tristyle.pl
WSG
COLIAN
Sokrates
szkoła pływania
Domek na drzewie
Przedszkole Tęcza
Akademia zdrowia
Szkoła walki
Perfect vizaż
Alladin
senso
Hotel Brzoza
helios
cross team
robo project
kumerówka
hotel pałac
salon fryzjerski
Teatr
duże psy
fordance
dec

If you have any questions or problems, we encourage you to use the tickets form. It will allow quick contact with the organizer or system administrator.

Click here to create a ticket