Już 15 września tradycyjnie spotykamy się przy stanicy kajakowej w Ustce. Tam dowiecie się kilka słów dotyczących przebiegu akcji, zasad bezpiecznego sprzątania, rozdamy worki, rękawiczki i przejdziemy na zaplanowany teren naszego sprzątania…
Aby w czasie Waszego marszu, wzdłuż rzeki Słupi nie było zbyt nudno postanowiliśmy urozmaicić Wam trasę.
W tym roku otrzymacie mapkę z zaznaczonymi w terenie punktami, do których musicie dotrzeć, a swoją obecność w punkcie potwierdzić na karcie startowej.
Potwierdzenie obecności odbywa się u wolontariusza na jeden ze sposobów: odbicie perforatora, naklejka lub w inny wskazany przez wolontariusza.
Zebranie minimum 6 znaczników upoważnia uczestników do wzięcia udziału w losowaniu nagród, które odbędzie się w czasie uroczystego zakończenia spływu na przystani kajakowej w Ustce.
Osoby, które dojadą samochodem lub innymi środkami komunikacji do punktów kontrolnych będą zdyskwalifikowane i nie wezmą udziału w losowaniu.
Punkty kontrolne oznaczone dwoma kolorami są także miejscem, w którym można pozostawić śmieci.
Punkty kontrolne zaznaczone kolorem czerwonym symbolizują miejsce przebywania wolontariusza, w którym można odbić znacznik na karcie startowej lub otrzymać naklejkę.
Jeden uczestnik może posługiwać się tylko jedną kartą.
Kolejność punktów jest dowolna.
Dodatkowaą atrakcją podczas marszu będą do wykonania proste zadania logiczne, sprawnościowe często o tematyce ekologicznej.
Korzystając z mapy należy brać pod uwagę: mosty i kładki, zachowywać szczególną ostrożność oraz dbać o bezpieczeństwo własne jak i pozostałych uczestników wędrówki.
Uczestnicy pokonują trasę samodzielnie lub w grupach.
Każdy uczestnik musi wcześniej zarejestrować się w zakładce zapisy i zaakceptować regulamin, Następnie w dniu 17.09.2023r. przybyć na stanicę kajakową w Ustce, potwierdzić swoją obecność, pobrać pakiety: startowy i do sprzątania… i gotowe!
Całą tę drogę lub jej część ( w miarę swoich możliwości ) pokonujecie nie zapominając o najważniejszym celu jakim jest sprzątanie brzegów naszej Słupi.
Trasa piesza, to trasa dla każdego!!!- Pamiętajcie że nasz akcja to dobra lekcja odpowiedzialności, aktywnego i świadomego uczestnictwa w pomocy potrzebującym rzekom.