Zaproszenie

Bydgoskie Święto Cykliczne 2017 

 

Już 11 czerwca odbędzie się kolejna edycja bydgoskiego Święta Cyklicznego. Setki rowerzystów wyruszą z Placu Wolności ulicami naszego miasta, by zakończyć przejazd piknikiem w Ostromecku.

 

Idea Święta Cyklicznego narodziła się kilka lat temu jako cykl imprez odbywających się w tym samym czasie w kilkunastu miastach Polski. Głównym celem jest promocja roweru jako alternatywnego środka transportu i pokazanie, że cykliści potrafią się dobrze bawić. Niestety zmiana priorytetów naszego społeczeństwa i coraz bardziej widoczne odchodzenie młodych ludzi od wolontariatu sprawiły, że wiele miast musiało zrezygnować z udziału w Święcie Cyklicznym. W tym roku odbędzie się ono tylko w Trójmieście, Szczecinie i Bydgoszczy. Zostajemy na placu boju i po raz piąty możemy Was zaprosić na bydgoskie Święto Cykliczne. 

 

11 czerwca o godz. 10:00 spotykamy się na Placu Wolności i stamtąd wyruszymy do Zespołu Pałacowo-Parkowego w Ostromecku. Każdy z uczestników otrzyma zestaw startowy, a w nim:

  • powerbank (dla pierwszych 100 zarejestrowanych i opłaconych osób)
  • bon na posiłek (kiełbaska z grilla z dodatkami) w Ostromecku,
  • ubezpieczenie podczas przejazdu,
  • imienny numer startowy.

Opłata startowa: 7 zł (do 4 czerwca), 9 zł (w terminie 5-9 czerwca).


Co nas czeka w Ostromecku?

Wypoczynek w cieniu zabytkowego pałacu, quizy, gry planszowe, fitness i zabawy zręcznościowe. Przygotujemy kilka konkursów, w których będzie można zdobyć cenne nagrody! Jakie? Ogłosimy to już niebawem. Zapraszamy do zapisów!

 

                   

 

Miasto Bydgoszcz
Poseł do Parlamentu Europejskiego, Tadeusz Zwiefka
Bazar Rowerowy