Regulamin

Best Friends

czyli …

byle do wiosny mój Przyjacielu 😊

 

1. Best Friends to wyzwanie dla wszystkich miłośników aktywności sportowej, w różnym wieku i na różnym etapie zawansowania ruchowego, którzy chcą pokonać swe słabości, poczuć ducha rywalizacji sportowej lub po prostu znaleźć motywację dla jak największej, zdrowej dawki ruchu i dokonać tego w parze ze swą najlepszą kumpelą / swym najlepszym kumplem. Niezależnie czy parą będzie: chłopak i dziewczyna, dwie koleżanki czy też dwóch najlepszych kumpli możecie skompletować za każdym razem inny łączony medal – wybór należy do Was – czy wolicie delektować się dobrą kawą czy złocistym trunkiem 😊 . Jednak, ważne jest, że za każdym razem każdy z tych medali będzie mógł się połączyć z drugim tworząc jedną całość. Co zapewne sprawi że będzie unikalną pamiątką wspólnej zabawy najlepszych przyjaciół 😊

Pamiętajcie, parę może stanowić zarówno: mąż – żona, koleżanka – kolega, babcia – wnuk, siostry, bracia, sąsiedzi, itp. Inwencję w tym zakresie pozostawiamy Wam samym.

2. Zasada jest prosta – łącznie we dwoje musicie pokonać biegiem lub marszem (w tym także na bieżni mechanicznej - choć zachęcamy do aktywności na świeżym powietrzu) trasę od południowej granicy (z Jastrzębia-Zdroju) do Gdańska, nad morzem czyli 600 km co stanowi po około 300 km „na głowę”. Wasze kilometry się sumują, ale nie muszą być jednakowe – każdy może pokonywać różną ich ilość – po prostu tyle na ile czuje się na siłach 😊. Możecie pokonywać dystanse razem ale także osobno – bo przecież może się zdarzyć, że dwóch najlepszych przyjaciół mieszka np. na osobnych kontynentach 😊 .

3. Plan minimum to 200 km, co daje średnio po 100 km na osobę.

4. Symboliczna trasa, po której będziecie się przemieszczać będzie wyznaczona od naszej południowej granicy do Gdańska.

5. Zawodnik zgłasza swój udział poprzez zalogowanie się na stronie https://b4sportonline.pl/best_friends/

6. Bieg terminu rozpoczyna się po opłaceniu wpisowego i przesłaniu pliku z pierwszego swego dnia wyzwania.

7. Zapisy trwają do 01.03.2022.

8. Wyzwanie trwa od pierwszego grudnia do pierwszego dnia wiosny, tj. 20.03.2022 roku do godz. 23:59. Ostatni trening (nie późniejszy niż z dnia 20.03.2022) można wgrać do 21.03.2022 r., do godziny 23:59.

9. Po zalogowaniu się, każdy z zawodników może wgrać swój trening w formacie gpx, tcx lub zaimportować z aplikacji STRAVA – wówczas system sam automatycznie zweryfikuje aktywności, sumując je dla Waszej drużyny, lub wpisać swój kilometraż załączając zrzut ekranu ze swojej trasy, z którego będzie można wyczytać minimum: datę treningu, dystans oraz czas – wpis pojawi się po dokonaniu weryfikacji przez administratora.

10. Aby wyzwanie zostało uznane para przyjaciół musi łącznie pokonać, minimum 200 km do dnia 20.03.2022 włącznie. W tym jedna osoba z pary nie może pokonać łącznie mniej niż 20 km.

11. Rywalizacja odbywa się w 3 głównych kategoriach:

- „Para mieszana ledwo zakochana” - kobieta + mężczyzna

- „Najlepsze kumpele” - dwie kobiety

- „Najlepsi kumple” - dwóch mężczyzn

Kategorie dodatkowe:

- „Młode wilki” – suma lat w parze poniżej 60 lat

- „Piękni i młodzi” – suma lat w parze od 60 do poniżej 100 lat

- „40 lat minęło” – suma lat od 100 do poniżej 120 lat

- „Para z XX wieku” – suma lat od 120

12. Opłata za udział wynosi 39 zł od osoby i obejmuje:

- kompleksową, codzienną obsługę informatyczną wyzwania,

- prowadzenie wszelkich klasyfikacji,

- możliwość wygenerowania po zakończeniu wyzwania pamiątkowych dyplomów w wersji elektronicznej (warunkiem otrzymania jest pokonanie minimum określonego w pkt 10),

- wybrany, pamiątkowy medal (warunkiem otrzymania jest pokonanie minimum określonego w pkt 10),

- pamiątkową opaskę Tervel w technologii full print (warunkiem otrzymania jest pokonanie minimum określonego w pkt 10),,

- statuetki dla najlepszych w każdej z trzech głównych kategorii.

13. Wysyłka pakietów nastąpi do 30 dni od daty ukończenia wyzwania

- wysyłka na terenie Polski - koszt wysyłki do Polski to: 7,00 zł

- wysyłka zagraniczna – koszt wysyłki zagranicznej to: 15,00 zł

Istnieje także możliwość darmowego odbioru pakietów osobiście w MOSiR Jastrzębie-Zdrój po uprzednim kontakcie tel. 504 239 040 lub mail: organizacja@mosir.jastrzebie.pl.

Sposób odbioru pakietu zawodnik deklaruje w momencie zgłoszenia.

UWAGA: w przypadku podania złego adresu odbiorcy, zawodnik zobowiązany jest do pokrycia kosztów kolejnej przesyłki.

14. W przypadku wprowadzenia zakazu aktywności fizycznej na wolnym powietrzu WYZWANIE zostanie na ten okres czasu wstrzymane a następnie wydłużone o tą samą ilość dni.

15. Organizatorem wyzwania jest MOSiR Jastrzębie oraz firma IST Software Sp. z o.o.

16. W sprawach spornych interpretacja regulaminu należy do organizatora.