Zaproszenie

Rajd Galerii Pomorskiej to największa impreza rowerowa odbywająca się w Bydgoszczy, której początki sięgają 2009 roku. Impreza rokrocznie przyciąga ponad 1000 uczestników, ale w tym roku zawieszamy jeszcze wyżej poprzeczkę. To już jubileuszowa, dziesiąta edycja Rajdu, dlatego celujemy w 2000 osób! O tym, czy uda nam się zrealizować ten cel, zadecydujecie Wy - rejestrując się i biorąc udział w X Rajdzie Galerii Pomorskiej, który odbędzie się w sobotę, 30 czerwca. Organizatorem jest Centrum Handlowe Galeria Pomorska oraz Stowarzyszenie Bydgoska Masa Krytyczna. Nasz rajd ma także wymiar charytatywny - jeżeli pojedzie z nami 2000 osób, to Galeria Pomorska przekaże 10 000 zł na dom dziecka.

 

Start rajdu zostanie tradycyjnie zlokalizowany na parkingu Galerii Pomorskiej od strony ulicy Fabrycznej, gdzie zapraszamy już od godz. 9. Wtedy zaczniemy wydawanie zestawów startowych, a w nich znajdą się:

  • pamiątkowe t-shirty – dla pierwszych 800 zarejestrowanych osób,

  • czapeczki z daszkiem dla osób z numerem startowym w przedziale 801-1300,

  • imienne numery startowe – dla pierwszych 1500 zarejestrowanych osób,

  • kupon na posiłek do zrealizowania na mecie rajdu – dla pierwszych 2000 zarejestrowanych osób.

  • ubezpieczenie dla każdego uczestnika na czas rajdu.

Uwaga! Wydawanie pakietów startowych kończymy o godz. 11:50.

 

W samo południe spod Galerii Pomorskiej wyruszy największy rowerowy peleton, jakiego Bydgoszcz nie widziała i przejedzie przez centrum miasta. Wśród uczestników pojawią się osoby znane szerszej publiczności na czele z Rafałem Maślakiem, Misterem Polski 2014. W ten sposób chcemy zamanifestować obecność rowerzystów w ruchu ulicznym i zachęcić nieprzekonanych do aktywnego trybu życia. O tym, że rower to najlepszy środek transportu w miejskich podróżach, jak i sposób rekreacji przekonało się już kilkanaście tysięcy uczestników Rajdu Galerii Pomorskiej. Meta zostanie zlokalizowana w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku, gdzie na wszystkich uczestników będą czekać:

  • konkursy z atrakcyjnymi nagrodami – do zdobycia będą m.in. 3 rowery,

  • smaczny posiłek,

  • bezpłatny przegląd rowerów.

 

Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i teraz przygotujemy specjalną atrakcję dla najmłodszych – dzieci poniżej 7. roku życia zapraszamy do miasteczka ruchu drogowego na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku, gdzie najmłodsi poznają najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się na drodze. Przed godziną 13 dzieci ustawią się na ul. Hipicznej i poprowadzą wszystkich uczestników na miejsce pikniku.