Main Page

Rajd Galerii Pomorskiej to największa impreza rowerowa odbywająca się w Bydgoszczy, której początki sięgają 2009 roku. Impreza rokrocznie przyciąga ponad 1000 uczestników, a podczas zeszłorocznej jubileuszowej edycji ustanowiliśmy rekord frekwencji - w Rajdzie wzięło udział ponad 2000 osób! XI Rajd Galerii Pomorskiej odbędzie się 29 czerwca 2019 roku. Organizatorem jest Centrum Handlowe Galeria Pomorska oraz Stowarzyszenie Bydgoska Masa Krytyczna. 

 

Start rajdu zostanie tradycyjnie zlokalizowany na parkingu Galerii Pomorskiej od strony ulicy Fabrycznej, gdzie zapraszamy już od godz. 9. Wtedy zaczniemy wydawanie zestawów startowych, a w nich znajdą się:

  • pamiątkowe t-shirty – dla pierwszych 500 zarejestrowanych osób,

  • czapeczki z daszkiem dla osób z numerem startowym w przedziale 501 - 800,

  • imienne numery startowe – dla pierwszych 1000 zarejestrowanych osób,

  • kupon na posiłek do zrealizowania na mecie rajdu – dla pierwszego 1000 zarejestrowanych osób.

  • ubezpieczenie dla każdego uczestnika na czas rajdu.

Uwaga! Wydawanie pakietów startowych kończymy o godz. 11:50.

 

W samo południe spod Galerii Pomorskiej wyruszy ogromny rowerowy peleton. W ten sposób chcemy zamanifestować obecność rowerzystów w ruchu ulicznym i zachęcić nieprzekonanych do aktywnego trybu życia. O tym, że rower to najlepszy środek transportu w miejskich podróżach, jak i sposób rekreacji przekonało się już kilkanaście tysięcy uczestników Rajdu Galerii Pomorskiej. Meta zostanie zlokalizowana w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku, gdzie na wszystkich uczestników będą czekać:

  • konkursy z atrakcyjnymi nagrodami – do zdobycia będą m.in. 3 rowery,

  • smaczny posiłek.

Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i teraz przygotujemy specjalną atrakcję dla najmłodszych – dzieci poniżej 7. roku życia zapraszamy do miasteczka ruchu drogowego na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku, gdzie najmłodsi poznają najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się na drodze. Przed godziną 13 dzieci ustawią się na ul. Hipicznej i poprowadzą wszystkich uczestników na miejsce pikniku.

Galeria Pomorska

If you have any questions or problems, we encourage you to use the tickets form. It will allow quick contact with the organizer or system administrator.

Click here to create a ticket