Main Page

Rajd Galerii Pomorskiej powraca! Po przerwie spowodowanej pandemią, zapraszamy na dwunastą odsłonę największej rowerowej imprezy w Bydgoszczy. Odbędzie się ona 11 czerwca.

Rajd Galerii Pomorskiej to największa impreza rowerowa odbywająca się w Bydgoszczy, której początki sięgają 2009 roku. Liczba uczestników przekraczała już magiczną granicę 2000 osób i mamy nadzieję, że po pandemicznej przerwie frekwencja będzie podobna. XII Rajd Galerii Pomorskiej odbędzie się 11 czerwca 2022 roku. Organizatorem jest Centrum Handlowe Galeria Pomorska oraz Stowarzyszenie Bydgoska Masa Krytyczna.

Start rajdu zostanie tradycyjnie zlokalizowany na parkingu Galerii Pomorskiej, od strony ulicy Fabrycznej, gdzie zapraszamy już od godz. 9. Wtedy zaczniemy wydawanie zestawów startowych, a w nich znajdą się:

  • pamiątkowe t-shirty – dla pierwszych 500 zarejestrowanych osób,
  • czapeczki z daszkiem dla osób z numerem startowym w przedziale 501 - 800,
  • imienne numery startowe – dla pierwszych 1000 zarejestrowanych osób,
  • kupon na posiłek do zrealizowania na mecie rajdu – dla pierwszego 1000 zarejestrowanych osób.
  • ubezpieczenie dla każdego uczestnika na czas rajdu.

 

Uwaga! Wydawanie pakietów startowych kończymy o godz. 11:50.

 

 W samo południe spod Galerii Pomorskiej wyruszy ogromny rowerowy peleton. W ten sposób chcemy zamanifestować obecność rowerzystów w ruchu ulicznym i zachęcić nieprzekonanych do aktywnego trybu życia. O tym, że rower to najlepszy środek transportu w miejskich podróżach, jak i sposób rekreacji przekonało się już kilkanaście tysięcy uczestników Rajdu Galerii Pomorskiej. Meta zostanie zlokalizowana w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku, gdzie na wszystkich uczestników będą czekać:

  • konkursy z atrakcyjnymi nagrodami – do zdobycia będą m.in. 3 rowery,
  • smaczny posiłek.

 

Rajd ma charakter rodzinny, dlatego zapraszamy do udziału rodziny z dziećmi w każdym wieku. Na mecie w Myślęcinku będą czekali animatorzy, dmuchany plac zabaw oraz miasteczko ruchu drogowego. Nie zabraknie również bezpłatnych przeglądów rowerów.

Poprzez udział w rajdzie pomagacie również podopiecznym domów dziecka. Organizatorzy za każdego zgłoszonego uczestnika przekażą 2 zł na pomoc bydgoskim domom dziecka.
 

Do zobaczenia 11 czerwca!

 

Galeria Pomorska

If you have any questions or problems, we encourage you to use the tickets form. It will allow quick contact with the organizer or system administrator.

Click here to report a problem