Jak rowerem to tylko do Bukowna

Aż 765 rowerzystów z ponad 50 różnych miejscowości wzięło udział w piętnastej jubileuszowej edycji Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Bukownie. Miłośnicy jazdy na dwóch kółkach mieli do pokonania trasę liczącą około 13 kilometrów. Bardziej niż czas minięcia mety liczył się sam udział w imprezie i przejazd w peletonie.

 

A ten na trasę prowadzącą ze stadionu MOSiR przez Podlesie i Bór Biskupi wyjechał w jednym kolorze, bowiem wszyscy rowerzyści przed startem otrzymali okolicznościową koszulkę.

Projekt zrealizowany został przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, a honorowy patronat nad rajdem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa. Wśród uczestników przejazdu, oprócz setek fanów jednośladów, znaleźli się również przedstawiciele samorządu województwa, a dokładnie Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, a zarazem Sekretarz Miasta Bukowna Marcin Cockiewicz, który także wsiadł na rower i z całą grupą ruszył na trasę. Dzięki wsparciu z budżetu Województwa Małopolskiego rowerzyści wystąpili w jednakowych, tym razem niebieskich koszulkach.

 

Na mecie na uczestników czekała kiełbaska z rożna, pyszny żurek serwowany przez członków Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK w Bukownie oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Wśród uczestników rajdu nie mogło zabraknąć gościa specjalnego - Posłanki na Sejm RP, Pani Lidii Gądek, która po raz kolejny była na bukowieńskim rajdzie, fundując jedną z nagród - rower miejski.

 

W tym roku nagrody główne (rowery) trafiły do Zofii Karolczyk (Bukowno), Weroniki Motyki (Jaworzno), Renaty Dębskiej (Bukowno), Iwony Książek (Sosnowiec), Małgorzaty Lorek (Sławków) i Michała Strugały (Kraków). Nowe jednoślady wręczali Posłanka Lidia Gądek, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Marcin Cockiewicz oraz Robert Głowacki - Rowery Serwis GIANT.

 

- Malowniczą trasę rowerową wiodącą przez Podlesie i Bór zabezpieczała policja, strażacy z Boru oraz lekarz, karetka i ratownicy medyczni. Organizacja tej największej w regionie imprezy była możliwa dzięki wsparciu wielu firm i ludzi dobrej woli – mówi Grażyna Kowina-Świderek, kierownik rajdu.

Organizacja imprezy była możliwa dzięki wsparciu finansowemu

Województwa Małopolskiego,

Posłanki na Sejm RP Lidii Gądek,

Burmistrza i Rady Miejskiej w Bukownie

oraz Firm: ZGH Bolesław, Schneider Electric Industries Bukowno, DB Cargo, GIANT - Robert Głowacki - Rowery Serwis, Arkop, Boltech, Hutrem, Biuroplus Będzin, Pablosport, Meble System-Paweł Gdula, Intermarche, Krawczyk Finanse, Black & White Olkusz.

 

- Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom, bez pomocy których ciężko byłoby o organizację tej imprezy. Jak zwykle możemy się też pochwalić świetną frekwencją, której mogą nam pozazdrościć w innych miastach. Już teraz zapraszamy na przyszły rok – dodaje koordynatorka rodzinnego przejazdu.  

 


ZDJĘCIA Z XV RAJDU W BUKOWNIE DOSTĘPNE W ZAKŁADCE GALERIA 

Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego


 

                                                                                                                                        Koszulka zagwarantowana dla pierwszych 800 osób.

Dołącz do nas na Facebooku - Rodzinny Rajd Rowerowy

 
 

 

Termin rajdu uzależniony jest od warunków atmosferycznych. W razie niepogody impreza zostanie przeniesiona na 17 września o czym poinformujemy 9 września na Facebooku oraz na stronie rajdu.

 

ZGH
Black Red White