Historia

XX Jubileuszowy Rodzinny Rajd Rowerowy
250 drużyn  (500) rowerzystów z 33 miejscowości wzięło udział w  dwudziestej jubileuszowej edycji Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Bukownie.  Organizatorem Rajdu był UKS KUSY oraz MOSiR Bukowno.

Ze względu na niesprzyjającą aurę dwukrotnie Rajd był przenoszony na inny termin. Ze zmianą terminu wiąże się uzyskanie decyzji z Komendy Wojewódzkiej Policji i powiadomienie wszystkich służb, gdyż trasa Rajdu jest zamknięta na czas przejazdu rowerzystów.

W tym roku przeprowadzenie Rajdu  było nie lada wyzwaniem. Jedni rezygnowali, inni odbierali pakiety startowe, gdyż termin im nie odpowiadał, a z kolei inni czekali aż się zwolni numer startowy.

Rankiem nad Bukownem przeszła ulewa, dziesiątki telefonów odbędzie się czy nie. Nie było możliwości odwołania czy kolejny raz przełożenia imprezy. Na szczęście zaczęło się przejaśniać i  popołudniu było już dobrze.

Miłośnicy jazdy na dwóch kółkach mieli do pokonania trasę liczącą około 13 kilometrów. Bardziej niż czas minięcia mety liczył się sam udział w imprezie i przejazd w peletonie.

A ten na trasę prowadzącą ze stadionu MOSiR przez Podlesie i Bór Biskupi wyjechał w jednym kolorze, bowiem wszyscy rowerzyści przed startem otrzymali okolicznościową, niebieską koszulkę.

Jak co roku na trasę wraz z rowerzystami wyruszył v-ce Burmistrz Miasta Bukowna MARCIN COCKIEWICZ,

Na mecie na uczestników czekała kiełbaska i konkurs w którym było do wygrania 5 rowerów

Uczestnicy wypełniali ankiety konkursowe pod hasłem "Rodzina bez nałogów"
 

Szczęśliwymi posiadaczami rowerów zostali:

1/ Paweł Labisko -Bukowno

2/ Mirosław Kasprzyk -Bukowno

3/ Rafał Darocha -Wieliczka

4/ Malwina Bobyla -Bukowno

5/ Piekoszewski Grzegorz -Podlipie
 

Organizacja była możliwa dzięki dotacji z Gminy Bukowno, wsparciu sponsorów: 
ZGH Bolesław, Boltech, Arkop, Giant-Rowery Serwis Robert Głowacki, PabloSport, Max Elektro, Black Red White Olkusz. Vilcore, Lodziarnia Karolczyk, Intermarche Bukowno Piekarnia Wąs w Osieku, Unilink Ubezpieczenia Bukowno
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Ochotniczej Straży Pożarnej Bukowno Miasto, Policji, Służbie Medycznej, pracownikom MOSiR oraz członkom i sympatykom UKS KUSY w Bukownie
Patronat medialny nad Rajdem objął Przegląd Olkuski oraz Glos Bukowna.
Na rajdzie był obecny również przedstawiciel Gazety Krakowskiej
Dziękujemy uczestnikom za tak liczne przybycie i udział w XX edycji Rajdu
Pełna galeria zdjęć na fb Rodzinny Rad Rowerowy

Kierownik Rajdu Grażyna Kowina Świderek

 

 

 

UWAGA !!! 
 

Zmiana terminu XX Rodzinnego Rajdu Rowerowego na 25.09. 2022 W związku z prognozowanymi  niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi zmiana terminu XX Rodzinnego Rajdu Rowerowego na 25.09. 2022 

Start godzina 15.00
Odbiór pakietów startowych od godziny 12.00 na stadionie MOSiR w Bukownie
Kierownik Rajdu Grażyna Kowina Świderek (tel. 694175737)
Osoby które nie mogą uczestniczyć w tym dniu w Rajdzie proszone są o kontakt z Organizatorem do 21 września 2022 r. 
 

 

 

UWAGA KONKURS !!!
"RODZINA BEZ NAŁOGÓW"
Ankiety konkursowe dostępne przy zapisach
Do wygrania 5 rowerów

 

 

UWAGA !!!
 

W związku z organizacją XX RODZINNEGO RAJDU ROWEROWEGO w dniu 25.09.2022

ulice ks. Zelka, Mostowa, Ogrodowa, Przeń, Wiejska na czas przejazdu uczestników Rajdu, tj. w godzinach 15.00-16.20 zostaną zamknięte dla ruchu.

 

Za powstałe z tego tytułu utrudnienie przepraszamy. 

 

Termin: 11 września 2022 roku.

Start godzina 15:00.

Odbiór numerów startowych i pakietów od godziny 12:00. Stadion MOSiR w Bukownie.

 

Zapraszamy na Jubileuszowy XX Rodzinny Rajd Rowerowy
Rajd odbędzie się 11 września 2022 roku
W przypadku niepogody  termin  Rajdu zostanie przeniesiony na  25 września
Zapisy on-line  ruszają 9.08.2022 i potrwają do 5.09.2022. 
W przypadku wyczerpania limitu Organizator może wcześniej zamknąć listę startową.
 

Limit 500 uczestników. Drużyny 2-osobowe, 3 osobowe.
 

W przypadku pogorszenia sytuacji epidemiologicznej Organizator przeprowadzi Imprezę w opcji wirtualnej tak jak w 2020 roku ( bez startu wspólnego i wspólnego posiłku, rozciągnięte w czasie odbieranie pakietów startowych, przejazd indywidualny  dowolną trasą)

 

XIX RODZINNY RAJD ROWEROWY

 

500 rowerzystów z niemal 30 miejscowości wzięło udział w 19. edycji Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Bukownie. Pogoda jak co roku dopisała. Organizatorem imprezy był UKS KUSY, przy współpracy MOSiR Bukowno.
Miłośnicy jazdy na dwóch kółkach mieli do pokonania trasę liczącą ponad 13 kilometrów, wiodącą ze stadionu w Bukownie, przez Podlesie, Przeń, okolice Boru Biskupiego (ul. Borowska), z powrotem na bukowieński stadion. W tym roku rowerzyści przed startem otrzymali okolicznościowe, tym razem czarne koszulki.
Na mecie na uczestników czekały gorąca kiełbaska i zimne napoje. Nagroda główna - rower marki Giant - trafiła do mieszkańca Przenia Pana Tomasza Wiśniewskiego Gratulujemy!
Partnerzy; : ZGH „Bolesław”, BolTech, GIANT Robert Głowacki, ARKOP, Lodziarnia Karolczyk, PabloSport, Max Elektro, Black Red White, Intermarche Bukowno, Vilcore.
Serdeczne  podziękowania dla władz Miasta, sponsorów, Policji, Ochotniczej Straży Pożarnej  Bukowno Miasto, pracowników MOSiR oraz członków UKS KUSY Bukowno.
 

Kierownik Rajdu Grażyna Kowina Świderek
 

Zapraszamy za rok.
Zdjęcia dostępne są na fb Rodzinny Rajd Rowerowy oraz w Galerii na stronie rajdbukowno.pl

 

 

Termin: 12 września 2021 roku (niedziela).

Start godzina 15:00.

Odbiór numerów startowych i pakietów od godziny 12:00. Stadion MOSiR w Bukownie.

 

UWAGA !!!
W związku z organizacją XIX RODZINNEGO RAJDU ROWEROWEGO w dniu 12.09.2021
ulice ks. Zelka, Mostowa, Ogrodowa, Przeń, Wiejska na czas przejazdu uczestników Rajdu, tj. w godzinach 15.00-16.15 zostaną zamknięte dla ruchu.
 

Za powstałe z tego tytułu utrudnienie przepraszamy.


Zapisy tylko on-line do 6 września 2021 do godziny 14:00.
W przypadku wyczerpania limitu Organizator może wcześniej zamknąć listę startową.
Zobowiązuje się  do uczestników Rajdu do zapoznania się z Regulaminem,  oświadczeniami dot. stanu zdrowia, Rodo i innymi.
Limit 500 uczestników.
Drużyny 2-osobowe, 3 osobowe.
W przypadku pogorszenia sytuacji epidemiologicznej Organizator przeprowadzi Imprezę w opcji wirtualnej tak jak w 2020 roku ( bez startu wspólnego i wspólnego posiłku, rozciągnięte w czasie odbieranie pakietów startowych, przejazd indywidualny  dowolną trasą)

 

UWAGA KONKURS !!!


W ramach rajdu rowerowego przeprowadzony jest konkurs "Rodzina bez nałogów" na najlepsze hasło profilaktyczne przyszłorocznego Rajdu Rodzinnego który odbędzie się w 2022.
 

Uczestnicy Rajdu, którzy wypełnią ankietę konkursową otrzymają nagrody niespodzianki.

 

 

XVIII RODZINNY RAJD ROWEROWY

 

Tegoroczny Rajd był inny niż dotychczasowe. Była to 18 edycja Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Bukownie. W związku ze wzrostem zagrożenia epidemiologicznego w powiecie ,ponownym zmniejszeniem  ilości uczestników ,negatywną decyzją Państwowego Inspektora Sanitarnego  w  trosce o bezpieczeństwo uczestników Rajdu została zmieniona formuła  Rajdu. Nie było startu grupowego, każdy mógł  w dowolnym czasie pokonać trasę rajdu lub wybraną przez siebie trasę o długości od 5-15km.  Na stadionie odbierano tylko  pakiety startowe i ruszano na rowerową przejażdżkę.  Zachowano wszelkie zasady bezpieczeństwa. Uczestnicy rozumieli ,że ten rajd był  wyjątkowy. Kto chciał to dobrze się bawił, a przecież o to  chodziło. W rajdzie uczestniczyło 126 drużyn. 

Nagrody główne - rowery górskie tym razem trafią do 

Janusz Nowak z Olkusza ( 66)

Katarzyna Kałas z Jaworzna (115)

Ryszard Kaizer ze Sławkowa  (85) 

Katarzyna Baćmaga z Bukowna ( 4)

 

Nowych posiadaczy 2 kółek zapraszamy po odbiór nagród w siedzibie MOSiR  po uzgodnieniu telefonicznym z Organizatorem (tel. 694175737 )

Organizatorem  przedsięwzięcia był UKS KUSY i MOSiR w Bukownie. Serdeczne podziękowania dla tych którzy co roku są z nami tj ZGH Bolesław, Boltech, Arkop, Giant- Robert  Głowacki,Vilcore, Pablosport, Black Red White , MAX Electro,  Lody Karolczyk, Intermarche

Zdjęcia z tej edycji Rajdu  będą w zakładce GALERIA. Są już dostępne na FB Rodzinny Rajd Rowerowy

 

 

 

 

 

                                                                                                         

                 

XVII Rodzinny Rajd Rowerowy
Aż  432 drużyny  (767) rowerzystów z  kilkudziesięciu miejscowości wzięło udział w  siedemnastej edycji Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Bukownie.  Organizatorem Rajdu był UKS KUSY oraz MOSiR Bukowno.

Miłośnicy jazdy na dwóch kółkach mieli do pokonania trasę liczącą około 13 kilometrów. Bardziej niż czas minięcia mety liczył się sam udział w imprezie i przejazd w peletonie.

A ten na trasę prowadzącą ze stadionu MOSiR przez Podlesie i Bór Biskupi wyjechał w jednym kolorze, bowiem wszyscy rowerzyści przed startem otrzymali okolicznościową, żółtą koszulkę.

Na mecie na uczestników czekała kiełbaska i  pyszny żurek serwowany przez członków Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK w Bukownie oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

W tym roku kibicował rowerzystom Burmistrz Miasta  MIROSŁAW GAJDZISZEWSKI , który od wielu lat wspiera tą największą w regionie Imprezę Rowerową oraz gość specjalny- Posłanka na Sejm RP, Pani LIDIA GĄDEK, która po raz kolejny była na bukowieńskim rajdzie, fundując jedną z nagród - rower miejski.

Jak co roku na trasę wraz z rowerzystami wyruszył Sekretarz Miasta Bukowna MARCIN COCKIEWICZ, oraz V-ce Przewodnicząca Rady Miejskiej JUSTYNA GAJDZISZEWSKA, która  wręczała jeden z rowerów ufundowanych przez Radnych Rady Miejskiej.

W tym roku nagrody główne (rowery) trafiły do :

KATARZYNA DYLA (Świętochłowice)
ANNA KAMIŃSKA ( Mysłowice)
JERZY RADOSZ- (Zawiercie)
URSZULA CURYŁO ( Bukowno)
GRZEGORZ ĆMIEL (Olkusz)
ZDZISŁAW SAROTA Olkusz
AGNIESZKA KLIMA (Olkusz)
MARTA WIEJOTA (Bukowno)

Nowe jednoślady wręczali Posłanka Lidia Gądek, Burmistrz Miasta - Mirosław Gajdziszewski, Sekretarz- Marcin Cockiewicz , Anna Kwaśniewska - Dyrektor MOSiR oraz Justyna Gajdziszewska -v-ce Przewodnicząca Rady Miejskiej

- Malowniczą trasę rowerową wiodącą przez Podlesie i Bór zabezpieczała policja, straż z Bukowna Miasta oraz lekarz, karetka i ratownicy medyczni. Organizacja tej największej w regionie imprezy była możliwa dzięki wsparciu wielu firm i ludzi dobrej woli – mówi Grażyna Kowina-Świderek, kierownik rajdu.

Organizacja imprezy była możliwa dzięki wsparciu finansowemu i pomocy firm

ZGH BOLESŁAW,SCHNEIDER ELECTRIC BUKOWNO, DB CARGO,BOLTECH, TRANSOM KATOWIC, GIANT-ROBERT GŁOWACKI ,ARKOP,PABLOSPORT HUTREM,BLACK RED WHITE -OLKUSZ, MAX ELEKTRO -OLKUSZ, CENTRUM BHP I PPOŻ SUPRA- PIOTR RUDNICKI, LIDIA GĄDEK- Posłanka na SEJM, BURMISTRZ MIASTA Bukowno, RADNI Rady Miejskiej, VILCORE, KRAWCZYK FINANSE, INTERMARCHE, LODZIARNIA KAROLCZYK, KLUB ŻOŁNIERZY REZERWY LOK

Ze względu na warunki pogodowe do końca nie było wiadomo czy Rajd się odbędzie czy zostanie przełożony na kolejną niedzielę. W piątek zostały zakończone zapisy internetowe i została podjęta decyzja co do terminu  Rajdu i jak się okazało na  przejazd pogoda była idealna. Jest to  przedsięwzięcie które wymaga dużego wysiłku organizacyjnego.

Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom, bez pomocy których ciężko byłoby o organizację tej imprezy. Jak zwykle możemy się też pochwalić świetną frekwencją, której mogą nam pozazdrościć w innych miastach. Już teraz zapraszamy na przyszły rok – dodaje koordynatorka rodzinnego przejazdu , od początku  organizująca Rajd Rowerowy w Bukownie- GRAŻYNA KOWINA ŚWIDEREK .

 

XVI Rodzinny Rajd Rowerowy

Galeria I - foto. Krzysztof Świderek

Galeria II - foto. Tomasz Mól

Galeria III - foto. Orlik Bukowno

 

XV Rodzinny Rajd Rowerowy

Galeria I - foto. Krzysztof Świderek

Galeria II - foto. Tomasz Mól

Galeria III - foto. Orlik Bukowno

Galeria IV - foto. Rower, Lubię go

Galeria V - foto. Posłanka Lidia Gądek

Galeria VI - foto. Przegląd Olkuski

XV Rodzinny Rajd Rowerowy
Jak rowerem to tylko do Bukowna

Aż 765 rowerzystów z ponad 50 różnych miejscowości wzięło udział w piętnastej jubileuszowej edycji Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Bukownie. Miłośnicy jazdy na dwóch kółkach mieli do pokonania trasę liczącą około 13 kilometrów. Bardziej niż czas minięcia mety liczył się sam udział w imprezie i przejazd w peletonie.

 

A ten na trasę prowadzącą ze stadionu MOSiR przez Podlesie i Bór Biskupi wyjechał w jednym kolorze, bowiem wszyscy rowerzyści przed startem otrzymali okolicznościową koszulkę.

Projekt zrealizowany został przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, a honorowy patronat nad rajdem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa. Wśród uczestników przejazdu, oprócz setek fanów jednośladów, znaleźli się również przedstawiciele samorządu województwa, a dokładnie Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, a zarazem Sekretarz Miasta Bukowna Marcin Cockiewicz, który także wsiadł na rower i z całą grupą ruszył na trasę. Dzięki wsparciu z budżetu Województwa Małopolskiego rowerzyści wystąpili w jednakowych, tym razem niebieskich koszulkach.

 

Na mecie na uczestników czekała kiełbaska z rożna, pyszny żurek serwowany przez członków Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK w Bukownie oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Wśród uczestników rajdu nie mogło zabraknąć gościa specjalnego - Posłanki na Sejm RP, Pani Lidii Gądek, która po raz kolejny była na bukowieńskim rajdzie, fundując jedną z nagród - rower miejski.

 

W tym roku nagrody główne (rowery) trafiły do Zofii Karolczyk (Bukowno), Weroniki Motyki (Jaworzno), Renaty Dębskiej (Bukowno), Iwony Książek (Sosnowiec), Małgorzaty Lorek (Sławków) i Michała Strugały (Kraków). Nowe jednoślady wręczali Posłanka Lidia Gądek, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Marcin Cockiewicz oraz Robert Głowacki - Rowery Serwis GIANT.

 

- Malowniczą trasę rowerową wiodącą przez Podlesie i Bór zabezpieczała policja, strażacy z Boru oraz lekarz, karetka i ratownicy medyczni. Organizacja tej największej w regionie imprezy była możliwa dzięki wsparciu wielu firm i ludzi dobrej woli – mówi Grażyna Kowina-Świderek, kierownik rajdu.

Organizacja imprezy była możliwa dzięki wsparciu finansowemu

Województwa Małopolskiego,

Posłanki na Sejm RP Lidii Gądek,

Burmistrza i Rady Miejskiej w Bukownie

oraz Firm: ZGH Bolesław, Schneider Electric Industries Bukowno, DB Cargo, GIANT - Robert Głowacki - Rowery Serwis, Arkop, Boltech, Hutrem, Biuroplus Będzin, Pablosport, Meble System-Paweł Gdula, Intermarche, Krawczyk Finanse, Black & White Olkusz.

 

- Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom, bez pomocy których ciężko byłoby o organizację tej imprezy. Jak zwykle możemy się też pochwalić świetną frekwencją, której mogą nam pozazdrościć w innych miastach. Już teraz zapraszamy na przyszły rok – dodaje koordynatorka rodzinnego przejazdu.  

XIV Rodzinny Rajd Rowerowy

Galeria I - foto. Krzysztof Świderek

Galeria II - foto. Tomasz Mól

Galeria III - foto. Jerzy Maczuga

Galeria IV - foto. Serwis Jurajski

Bukowno po raz kolejny pokazało, jak aktywnie spędzić wolny czas. Rajd zorganizowano w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.

Rowerowe zmagania zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bukownie oraz Uczniowski Klub Sportowy "Kusy". 

Już po raz czternasty liczna grupa miłośników „dwóch kółek” stanęła na starcie Rodzinnego Rajdu Rowerowego. W tegorocznej edycji wzięło udział 691osób w 353 drużynach. Uczestnicy zjechali do Bukowna z ponad 40 miejscowości.

Rajd rodzinny wpisał się już na stałe do kalendarza sportowych imprez. W każdym roku frekwencja jest imponująca. Wśród rzeszy rowerzystów nie zabrakło Posłanki na Sejm Lidii Gądek, a także przedstawicieli lokalnych władz z Burmistrzem Mirosławem Gajdziszewskim na czele.

Imprezę Patronatem  Honorowym objął  Jacek Krupa -Marszałek Województwa Małopolskiego.

Sportowcy startowali ze stadionu MOSiR  w koszulkach "SPORTOWA MAŁOPOLSKA" ufundowanych przez Województwo Małopolskie. Tradycyjnie po zakończeniu 13-kilometrowej trasy na wszystkich czekał poczęstunek. Każda drużyna otrzymała gadżety rowerowe  i inne pamiątki.

Główne nagrody (rowery górskie)  trafiły do Olgi Kani z Podlipia

(rower ufundowała i osobiście wręczyła Pani Poseł Lidia Gądek )

Kolejne otrzymali :  Beata Gajdamowicz z Bukowna, Michał Kiełtyka z Olkusza, Grzegorz Budak z Jaworzna, Jerzy Kocjan z Bukowna oraz Barbara Krawiec również z Bukowna.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji  władzom miasta, sponsorom, policji, strażakom  i wolontariuszom .

Zapraszamy też wszystkich chętnych na rajdy w przyszłym roku  zachęca kierownik rajdu Grażyna Kowina - Świderek.

XIII Rodzinny Rajd Rowerowy

GALERIA I - foto. Jerzy Maczuga

GALERIA II - foto Krzysztof Świderek

GALERIA III - Rowerowy Olkusz

Ogromny peleton  przejechał przez Bukowno.

Aż 821 rowerzystów z 62 różnych miejscowości wzięło udział w trzynastej edycji Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Bukownie. Miłośnicy jazdy na dwóch kółkach mieli do pokonania trasę liczącą około 13 kilometrów. Bardziej niż czas minięcia mety liczył się sam udział w imprezie i przejazd w peletonie.

A ten na trasę prowadzącą ze stadionu MOSiR przez Podlesie i Bór Biskupi wyjechał w jednym kolorze, bowiem wszyscy rowerzyści przed startem otrzymali okolicznościową koszulkę z napisem „Małopolska myśli o Tobie”.

Fundatorem pamiątek było Województwo Małopolskie, a honorowy patronat nad rajdem objął Marszałek Marek Sowa. Wśród uczestników przejazdu, oprócz setek fanów jednośladów, znaleźli się również przedstawiciele władzy lokalnej, którzy także wsiedli na rower i z całą grupą ruszyli na trasę.

Na mecie na uczestników czekała kiełbaska z rożna, napoje oraz nagrody. Tym razem nagrody główne (pięć rowerów górskich) trafiły do Jakuba Forysia, Karoliny Dąbek, Magdaleny Szlęzak-Sroki i Andrzeja Banysia (wszyscy z Bukowna) oraz Anny Piotrowskiej z Libiąża.

Malowniczą trasę rowerową wiodącą przez Podlesie i Bór zabezpieczała policja, strażacy z Boru oraz lekarz, karetka i ratownicy medyczni. Organizacja tej największej w regionie imprezy była możliwa dzięki wsparciu wielu firm i ludzi dobrej woli – mówi Grażyna Kowina-Świderek, kierownik rajdu.

 Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom, bez pomocy których ciężko byłoby o organizację tej imprezy. Jak zwykle możemy się też pochwalić świetną frekwencją, której mogą nam pozazdrościć w innych miastach. Już teraz zapraszamy na przyszły rok – dodaje koordynatorka rodzinnego przejazdu. 

 

XII Rodzinny Rajd Rowerowy

GALERIA I - foto. Krzysztof Świderek

GALERIA II - foto. Jerzy Maczuga

W minioną niedzielę 14 września ogromna grupa miłośników "dwóch kółek"  stanęła na starcie  największej w regionie imprezy rowerowej .

W każdym roku frekwencja jest imponująca. W tegorocznej  edycji Rajdu  wzięło udział 801 osób ( 407 drużyn )

Rowerzyści zjechali do Bukowna z 47 miejscowości.

Organizatorem Rajdu jak co roku  jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji  w Bukownie oraz UKS "KUSY"

Patronat nad imprezą po raz kolejny objął MAREK SOWA Marszałek Województwa Małopolskiego.

Województwo Małopolskie zorganizowało podczas Rajdu MAŁOPOLSKI PIKNIK EUROPEJSKI  pod hasłem Małopolska na Sportowo.

Uczestnicy Rajdu wystąpili w koszulkach promocyjnych  ufundowanych przez Województwo Małopolskie  "MAŁOPOLSKA NA START".

Na starcie nie zabrakło miejscowych władz z Burmistrzem MIROSŁAWEM GAJDZISZEWSKIM  na czele.

Start i meta Rajdu zlokalizowana była na stadionie MOSiR. Uczestnicy mieli do pokonania trasę ok 13 km.  Na mecie czekała pieczona kiełbaska, woda, herbata oraz pyszna kawa serwowana bezpłatnie przez Pogotowie Zdrowej Energii - IDEE KAFFEE .

Odbył się konkurs, w którym głównymi nagrodami było pięć rowerów górskich.

Szczęśliwymi posiadaczami rowerów zostali:

Dariusz Grzanka -Bukowno

Bogusz Szynalik- Jaworzno

Daniel Gdula-Bukowno

Elżbieta Łaskawiec -Bukowno

Maksymilian Polak -Bukowno

Departament Funduszy Europejskich  Urzędu Marszałkowskiego  przeprowadzał konkursy  z nagrodami.

Malowniczą trasę  rowerową wiodącą przez Podlesie i Bór zabezpieczała Policja, Strażacy z Boru oraz lekarz, karetka i Ratownicy Medyczni.