Historia

 

XVI Rodzinny Rajd Rowerowy

Galeria I - foto. Krzysztof Świderek

Galeria II - foto. Tomasz Mól

Galeria III - foto. Orlik Bukowno

 


XV Rodzinny Rajd Rowerowy

Galeria I - foto. Krzysztof Świderek

Galeria II - foto. Tomasz Mól

Galeria III - foto. Orlik Bukowno

Galeria IV - foto. Rower, Lubię go

Galeria V - foto. Posłanka Lidia Gądek

Galeria VI - foto. Przegląd Olkuski


XV Rodzinny Rajd Rowerowy
Jak rowerem to tylko do Bukowna

Aż 765 rowerzystów z ponad 50 różnych miejscowości wzięło udział w piętnastej jubileuszowej edycji Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Bukownie. Miłośnicy jazdy na dwóch kółkach mieli do pokonania trasę liczącą około 13 kilometrów. Bardziej niż czas minięcia mety liczył się sam udział w imprezie i przejazd w peletonie.

 

A ten na trasę prowadzącą ze stadionu MOSiR przez Podlesie i Bór Biskupi wyjechał w jednym kolorze, bowiem wszyscy rowerzyści przed startem otrzymali okolicznościową koszulkę.

Projekt zrealizowany został przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, a honorowy patronat nad rajdem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa. Wśród uczestników przejazdu, oprócz setek fanów jednośladów, znaleźli się również przedstawiciele samorządu województwa, a dokładnie Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, a zarazem Sekretarz Miasta Bukowna Marcin Cockiewicz, który także wsiadł na rower i z całą grupą ruszył na trasę. Dzięki wsparciu z budżetu Województwa Małopolskiego rowerzyści wystąpili w jednakowych, tym razem niebieskich koszulkach.

 

Na mecie na uczestników czekała kiełbaska z rożna, pyszny żurek serwowany przez członków Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK w Bukownie oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Wśród uczestników rajdu nie mogło zabraknąć gościa specjalnego - Posłanki na Sejm RP, Pani Lidii Gądek, która po raz kolejny była na bukowieńskim rajdzie, fundując jedną z nagród - rower miejski.

 

W tym roku nagrody główne (rowery) trafiły do Zofii Karolczyk (Bukowno), Weroniki Motyki (Jaworzno), Renaty Dębskiej (Bukowno), Iwony Książek (Sosnowiec), Małgorzaty Lorek (Sławków) i Michała Strugały (Kraków). Nowe jednoślady wręczali Posłanka Lidia Gądek, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Marcin Cockiewicz oraz Robert Głowacki - Rowery Serwis GIANT.

 

- Malowniczą trasę rowerową wiodącą przez Podlesie i Bór zabezpieczała policja, strażacy z Boru oraz lekarz, karetka i ratownicy medyczni. Organizacja tej największej w regionie imprezy była możliwa dzięki wsparciu wielu firm i ludzi dobrej woli – mówi Grażyna Kowina-Świderek, kierownik rajdu.

Organizacja imprezy była możliwa dzięki wsparciu finansowemu

Województwa Małopolskiego,

Posłanki na Sejm RP Lidii Gądek,

Burmistrza i Rady Miejskiej w Bukownie

oraz Firm: ZGH Bolesław, Schneider Electric Industries Bukowno, DB Cargo, GIANT - Robert Głowacki - Rowery Serwis, Arkop, Boltech, Hutrem, Biuroplus Będzin, Pablosport, Meble System-Paweł Gdula, Intermarche, Krawczyk Finanse, Black & White Olkusz.

 

- Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom, bez pomocy których ciężko byłoby o organizację tej imprezy. Jak zwykle możemy się też pochwalić świetną frekwencją, której mogą nam pozazdrościć w innych miastach. Już teraz zapraszamy na przyszły rok – dodaje koordynatorka rodzinnego przejazdu.  

XIV Rodzinny Rajd Rowerowy

Galeria I - foto. Krzysztof Świderek

Galeria II - foto. Tomasz Mól

Galeria III - foto. Jerzy Maczuga

Galeria IV - foto. Serwis Jurajski

Bukowno po raz kolejny pokazało, jak aktywnie spędzić wolny czas. Rajd zorganizowano w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.

Rowerowe zmagania zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bukownie oraz Uczniowski Klub Sportowy "Kusy". 

Już po raz czternasty liczna grupa miłośników „dwóch kółek” stanęła na starcie Rodzinnego Rajdu Rowerowego. W tegorocznej edycji wzięło udział 691osób w 353 drużynach. Uczestnicy zjechali do Bukowna z ponad 40 miejscowości.

Rajd rodzinny wpisał się już na stałe do kalendarza sportowych imprez. W każdym roku frekwencja jest imponująca. Wśród rzeszy rowerzystów nie zabrakło Posłanki na Sejm Lidii Gądek, a także przedstawicieli lokalnych władz z Burmistrzem Mirosławem Gajdziszewskim na czele.

Imprezę Patronatem  Honorowym objął  Jacek Krupa -Marszałek Województwa Małopolskiego.

Sportowcy startowali ze stadionu MOSiR  w koszulkach "SPORTOWA MAŁOPOLSKA" ufundowanych przez Województwo Małopolskie. Tradycyjnie po zakończeniu 13-kilometrowej trasy na wszystkich czekał poczęstunek. Każda drużyna otrzymała gadżety rowerowe  i inne pamiątki.

Główne nagrody (rowery górskie)  trafiły do Olgi Kani z Podlipia

(rower ufundowała i osobiście wręczyła Pani Poseł Lidia Gądek )

Kolejne otrzymali :  Beata Gajdamowicz z Bukowna, Michał Kiełtyka z Olkusza, Grzegorz Budak z Jaworzna, Jerzy Kocjan z Bukowna oraz Barbara Krawiec również z Bukowna.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji  władzom miasta, sponsorom, policji, strażakom  i wolontariuszom .

Zapraszamy też wszystkich chętnych na rajdy w przyszłym roku  zachęca kierownik rajdu Grażyna Kowina - Świderek.

 

XIII Rodzinny Rajd Rowerowy

GALERIA I - foto. Jerzy Maczuga

GALERIA II - foto Krzysztof Świderek

GALERIA III - Rowerowy Olkusz

Ogromny peleton  przejechał przez Bukowno.

Aż 821 rowerzystów z 62 różnych miejscowości wzięło udział w trzynastej edycji Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Bukownie. Miłośnicy jazdy na dwóch kółkach mieli do pokonania trasę liczącą około 13 kilometrów. Bardziej niż czas minięcia mety liczył się sam udział w imprezie i przejazd w peletonie.

A ten na trasę prowadzącą ze stadionu MOSiR przez Podlesie i Bór Biskupi wyjechał w jednym kolorze, bowiem wszyscy rowerzyści przed startem otrzymali okolicznościową koszulkę z napisem „Małopolska myśli o Tobie”.

Fundatorem pamiątek było Województwo Małopolskie, a honorowy patronat nad rajdem objął Marszałek Marek Sowa. Wśród uczestników przejazdu, oprócz setek fanów jednośladów, znaleźli się również przedstawiciele władzy lokalnej, którzy także wsiedli na rower i z całą grupą ruszyli na trasę.

Na mecie na uczestników czekała kiełbaska z rożna, napoje oraz nagrody. Tym razem nagrody główne (pięć rowerów górskich) trafiły do Jakuba Forysia, Karoliny Dąbek, Magdaleny Szlęzak-Sroki i Andrzeja Banysia (wszyscy z Bukowna) oraz Anny Piotrowskiej z Libiąża.

Malowniczą trasę rowerową wiodącą przez Podlesie i Bór zabezpieczała policja, strażacy z Boru oraz lekarz, karetka i ratownicy medyczni. Organizacja tej największej w regionie imprezy była możliwa dzięki wsparciu wielu firm i ludzi dobrej woli – mówi Grażyna Kowina-Świderek, kierownik rajdu.

 Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom, bez pomocy których ciężko byłoby o organizację tej imprezy. Jak zwykle możemy się też pochwalić świetną frekwencją, której mogą nam pozazdrościć w innych miastach. Już teraz zapraszamy na przyszły rok – dodaje koordynatorka rodzinnego przejazdu. 

 

XII Rodzinny Rajd Rowerowy

GALERIA I - foto. Krzysztof Świderek

GALERIA II - foto. Jerzy Maczuga

W minioną niedzielę 14 września ogromna grupa miłośników "dwóch kółek"  stanęła na starcie  największej w regionie imprezy rowerowej .

W każdym roku frekwencja jest imponująca. W tegorocznej  edycji Rajdu  wzięło udział 801 osób ( 407 drużyn )

Rowerzyści zjechali do Bukowna z 47 miejscowości.

Organizatorem Rajdu jak co roku  jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji  w Bukownie oraz UKS "KUSY"

Patronat nad imprezą po raz kolejny objął MAREK SOWA Marszałek Województwa Małopolskiego.

Województwo Małopolskie zorganizowało podczas Rajdu MAŁOPOLSKI PIKNIK EUROPEJSKI  pod hasłem Małopolska na Sportowo.

Uczestnicy Rajdu wystąpili w koszulkach promocyjnych  ufundowanych przez Województwo Małopolskie  "MAŁOPOLSKA NA START".

Na starcie nie zabrakło miejscowych władz z Burmistrzem MIROSŁAWEM GAJDZISZEWSKIM  na czele.

Start i meta Rajdu zlokalizowana była na stadionie MOSiR. Uczestnicy mieli do pokonania trasę ok 13 km.  Na mecie czekała pieczona kiełbaska, woda, herbata oraz pyszna kawa serwowana bezpłatnie przez Pogotowie Zdrowej Energii - IDEE KAFFEE .

Odbył się konkurs, w którym głównymi nagrodami było pięć rowerów górskich.

Szczęśliwymi posiadaczami rowerów zostali:

Dariusz Grzanka -Bukowno

Bogusz Szynalik- Jaworzno

Daniel Gdula-Bukowno

Elżbieta Łaskawiec -Bukowno

Maksymilian Polak -Bukowno

Departament Funduszy Europejskich  Urzędu Marszałkowskiego  przeprowadzał konkursy  z nagrodami.

Malowniczą trasę  rowerową wiodącą przez Podlesie i Bór zabezpieczała Policja, Strażacy z Boru oraz lekarz, karetka i Ratownicy Medyczni.