XX Rodzinny Rajd Rowerowy

XX Jubileuszowy Rodzinny Rajd Rowerowy
250 drużyn  (500) rowerzystów z 33 miejscowości wzięło udział w  dwudziestej jubileuszowej edycji Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Bukownie.  Organizatorem Rajdu był UKS KUSY oraz MOSiR Bukowno.

Ze względu na niesprzyjającą aurę dwukrotnie Rajd był przenoszony na inny termin. Ze zmianą terminu wiąże się uzyskanie decyzji z Komendy Wojewódzkiej Policji i powiadomienie wszystkich służb, gdyż trasa Rajdu jest zamknięta na czas przejazdu rowerzystów.

W tym roku przeprowadzenie Rajdu  było nie lada wyzwaniem. Jedni rezygnowali, inni odbierali pakiety startowe, gdyż termin im nie odpowiadał, a z kolei inni czekali aż się zwolni numer startowy.

Rankiem nad Bukownem przeszła ulewa, dziesiątki telefonów odbędzie się czy nie. Nie było możliwości odwołania czy kolejny raz przełożenia imprezy. Na szczęście zaczęło się przejaśniać i  popołudniu było już dobrze.

Miłośnicy jazdy na dwóch kółkach mieli do pokonania trasę liczącą około 13 kilometrów. Bardziej niż czas minięcia mety liczył się sam udział w imprezie i przejazd w peletonie.

A ten na trasę prowadzącą ze stadionu MOSiR przez Podlesie i Bór Biskupi wyjechał w jednym kolorze, bowiem wszyscy rowerzyści przed startem otrzymali okolicznościową, niebieską koszulkę.

Jak co roku na trasę wraz z rowerzystami wyruszył v-ce Burmistrz Miasta Bukowna MARCIN COCKIEWICZ,

Na mecie na uczestników czekała kiełbaska i konkurs w którym było do wygrania 5 rowerów

Uczestnicy wypełniali ankiety konkursowe pod hasłem "Rodzina bez nałogów"
 

Szczęśliwymi posiadaczami rowerów zostali:

1/ Paweł Labisko -Bukowno

2/ Mirosław Kasprzyk -Bukowno

3/ Rafał Darocha -Wieliczka

4/ Malwina Bobyla -Bukowno

5/ Piekoszewski Grzegorz -Podlipie
 

Organizacja była możliwa dzięki dotacji z Gminy Bukowno, wsparciu sponsorów: 
ZGH Bolesław, Boltech, Arkop, Giant-Rowery Serwis Robert Głowacki, PabloSport, Max Elektro, Black Red White Olkusz. Vilcore, Lodziarnia Karolczyk, Intermarche Bukowno Piekarnia Wąs w Osieku, Unilink Ubezpieczenia Bukowno
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Ochotniczej Straży Pożarnej Bukowno Miasto, Policji, Służbie Medycznej, pracownikom MOSiR oraz członkom i sympatykom UKS KUSY w Bukownie
Patronat medialny nad Rajdem objął Przegląd Olkuski oraz Glos Bukowna.
Na rajdzie był obecny również przedstawiciel Gazety Krakowskiej
Dziękujemy uczestnikom za tak liczne przybycie i udział w XX edycji Rajdu
Pełna galeria zdjęć na fb Rodzinny Rad Rowerowy

Kierownik Rajdu Grażyna Kowina Świderek

 

 

 

Więcej zdjęć na Fb Rodzinny Rajd Rowerowy

 

If you have any questions or problems, we encourage you to use the tickets form. It will allow quick contact with the organizer or system administrator.

Click here to report a problem