XVII RODZINNY RAJD ROWEROWY W BUKOWNIE

Aż  432 drużyny  (767) rowerzystów z  kilkudziesięciu miejscowości wzięło udział w  siedemnastej edycji Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Bukownie.  Organizatorem Rajdu był UKS KUSY oraz MOSiR Bukowno.

Miłośnicy jazdy na dwóch kółkach mieli do pokonania trasę liczącą około 13 kilometrów. Bardziej niż czas minięcia mety liczył się sam udział w imprezie i przejazd w peletonie.

A ten na trasę prowadzącą ze stadionu MOSiR przez Podlesie i Bór Biskupi wyjechał w jednym kolorze, bowiem wszyscy rowerzyści przed startem otrzymali okolicznościową, żółtą koszulkę.

Na mecie na uczestników czekała kiełbaska i  pyszny żurek serwowany przez członków Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK w Bukownie oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

W tym roku kibicował rowerzystom Burmistrz Miasta  MIROSŁAW GAJDZISZEWSKI , który od wielu lat wspiera tą największą w regionie Imprezę Rowerową oraz gość specjalny- Posłanka na Sejm RP, Pani LIDIA GĄDEK, która po raz kolejny była na bukowieńskim rajdzie, fundując jedną z nagród - rower miejski.

Jak co roku na trasę wraz z rowerzystami wyruszył Sekretarz Miasta Bukowna MARCIN COCKIEWICZ, oraz V-ce Przewodnicząca Rady Miejskiej JUSTYNA GAJDZISZEWSKA, która  wręczała jeden z rowerów ufundowanych przez Radnych Rady Miejskiej.

W tym roku nagrody główne (rowery) trafiły do :

  • KATARZYNA DYLA (Świętochłowice)
  • ANNA KAMIŃSKA ( Mysłowice)
  • JERZY RADOSZ- (Zawiercie)
  • URSZULA CURYŁO ( Bukowno)
  • GRZEGORZ ĆMIEL (Olkusz)
  • ZDZISŁAW SAROTA Olkusz
  • AGNIESZKA KLIMA (Olkusz)
  • MARTA WIEJOTA (Bukowno)

Nowe jednoślady wręczali Posłanka Lidia Gądek, Burmistrz Miasta - Mirosław Gajdziszewski, Sekretarz- Marcin Cockiewicz , Anna Kwaśniewska - Dyrektor MOSiR oraz Justyna Gajdziszewska -v-ce Przewodnicząca Rady Miejskiej

- Malowniczą trasę rowerową wiodącą przez Podlesie i Bór zabezpieczała policja, straż z Bukowna Miasta oraz lekarz, karetka i ratownicy medyczni. Organizacja tej największej w regionie imprezy była możliwa dzięki wsparciu wielu firm i ludzi dobrej woli – mówi Grażyna Kowina-Świderek, kierownik rajdu.

Organizacja imprezy była możliwa dzięki wsparciu finansowemu i pomocy firm

ZGH BOLESŁAW,SCHNEIDER ELECTRIC BUKOWNO, DB CARGO,BOLTECH, TRANSOM KATOWIC, GIANT-ROBERT GŁOWACKI ,ARKOP,PABLOSPORT HUTREM,BLACK RED WHITE -OLKUSZ, MAX ELEKTRO -OLKUSZ, CENTRUM BHP I PPOŻ SUPRA- PIOTR RUDNICKI, LIDIA GĄDEK- Posłanka na SEJM, BURMISTRZ MIASTA Bukowno, RADNI Rady Miejskiej, VILCORE, KRAWCZYK FINANSE, INTERMARCHE, LODZIARNIA KAROLCZYK, KLUB ŻOŁNIERZY REZERWY LOK

Ze względu na warunki pogodowe do końca nie było wiadomo czy Rajd się odbędzie czy zostanie przełożony na kolejną niedzielę. W piątek zostały zakończone zapisy internetowe i została podjęta decyzja co do terminu  Rajdu i jak się okazało na  przejazd pogoda była idealna. Jest to  przedsięwzięcie które wymaga dużego wysiłku organizacyjnego.

Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom, bez pomocy których ciężko byłoby o organizację tej imprezy. Jak zwykle możemy się też pochwalić świetną frekwencją, której mogą nam pozazdrościć w innych miastach. Już teraz zapraszamy na przyszły rok – dodaje koordynatorka rodzinnego przejazdu , od początku  organizująca Rajd Rowerowy w Bukownie- GRAŻYNA KOWINA ŚWIDEREK .