XIV RODZINNY RAJD ROWEROWY

Bukowno po raz kolejny pokazało, jak aktywnie spędzić wolny czas. Rajd zorganizowano w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.

Rowerowe zmagania zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bukownie oraz Uczniowski Klub Sportowy "Kusy". 

Już po raz czternasty liczna grupa miłośników „dwóch kółek” stanęła na starcie Rodzinnego Rajdu Rowerowego. W tegorocznej edycji wzięło udział 691osób w 353 drużynach. Uczestnicy zjechali do Bukowna z ponad 40 miejscowości.

Rajd rodzinny wpisał się już na stałe do kalendarza sportowych imprez. W każdym roku frekwencja jest imponująca. Wśród rzeszy rowerzystów nie zabrakło Posłanki na Sejm Lidii Gądek, a także przedstawicieli lokalnych władz z Burmistrzem Mirosławem Gajdziszewskim na czele.

Imprezę Patronatem  Honorowym objął  Jacek Krupa -Marszałek Województwa Małopolskiego.

Sportowcy startowali ze stadionu MOSiR  w koszulkach "SPORTOWA MAŁOPOLSKA" ufundowanych przez Województwo Małopolskie. Tradycyjnie po zakończeniu 13-kilometrowej trasy na wszystkich czekał poczęstunek. Każda drużyna otrzymała gadżety rowerowe  i inne pamiątki.

Główne nagrody (rowery górskie)  trafiły do Olgi Kani z Podlipia

(rower ufundowała i osobiście wręczyła Pani Poseł Lidia Gądek )

Kolejne otrzymali :  Beata Gajdamowicz z Bukowna, Michał Kiełtyka z Olkusza, Grzegorz Budak z Jaworzna, Jerzy Kocjan z Bukowna oraz Barbara Krawiec również z Bukowna.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji  władzom miasta, sponsorom, policji, strażakom  i wolontariuszom .

Zapraszamy też wszystkich chętnych na rajdy w przyszłym roku  zachęca kierownik rajdu Grażyna Kowina - Świderek.

Organizatorzy dziękują  za wsparcie fundatorom nagród a są to: BURMISRZ  I  RADA  MIEJSKA, Poseł na Sejm LIDIA GĄDEK, ZGH BOLESŁAW, SCHNEIDER  ELECTRIC  BUKOWNO, DB CARGO, GIANT - ROBERT GŁOWACKI  ROWERY SERWIS, BOLESŁAW  RECYCLING, ARKOP, BOLTECH, HUTREM, BIUROPLUS BĘDZIN, STP  " ELBUD", SYSTEM-Producent szaf wnękowych i mebli, CENTRUM BHP I PPOŻ SUPRA  Piotr Rudnicki, PABLOSPORT .PL, INTERMARCHE Bukowno, KRAWCZYK  FINANSE, BLACK & WHITE OLKUSZ, SEDAB, Jacek Janda.

Dołącz do nas na Facebooku - Rodzinny Rajd Rowerowy

 
 

ZGH