II edycja Mikołajkowego Biegu Charytatywnego

Organizatorzy I Mikołajkowego Biegu Charytatywnego zapraszają na II edycję imprezy. W zeszłym roku zebraliśmy 36 222,81 PLN (w tym zawarta jest również kwota którą przekazała fundacja PKO BP w ramach akcji "Biegnę dla Kasi") na leczenie pani Kasi. Impreza zyskała uznanie na arenie wojewódzkiej. Bieg zajął II miejsce w kategorii "Najlepsza Biegowa Impreza Charytatywna w Województwie Kujawsko-Pomorskim w 2016 roku" oraz uzyskał wyróżnienie w kategorii "Najlepsza Biegowa Impreza debiutująca w Województwie Kujawsko-Pomorskim w 2016 roku". Tym razem uczniowie III LO w Bydgoszczy postanowili  zgromadzić pieniądze na leczenie 12-letniej Izy

 

Termin Biegu: 03.12.2017r.

Dystans: 5km

Organizator: Samorząd Uczniowski przy ZSO nr 3 w Bydgoszczy

Start/Meta: Park nad Starym Kanałem Bydgoskim na wysokości ZSO nr 3

Start biegu głównego: 12:00

Start biegu dziecięcego: 11:00

Historia Izy:

W maju br. lekarze wykryli u 12-letniej Izy - nowotwór chłoniaka nieziarnicznego (limfoblastycznego) 3 stopnia dwunastoletniej Izy. Dziewczynka o chorobie dowiedziała się tuż przed letnimi wakacjami i zamiast polecieć do Wielkiej Brytanii na wyczekiwaną przygodę, trafiła do szpitala. Od tego czasu przeszła już dwa etapy leczenia. Izę oraz dwójkę jej rodzeństwa samotnie wychowuje babcia. Mieszkają w wynajmowanym mieszkaniu. Tata nie żyje, a mama nie utrzymuje kontaktu z dziećmi. Lekarze zapowiedzieli dwa lata leczenia. Potrzebne są pieniądze na lekarstwa, opatrunki oraz taksówki, które będą wozić dziewczynkę do szpitala, ponieważ nie może ona przebywać w dużych skupiskach ludzi. Babcia robi, co może, ale powodu choroby musiała iść na zwolnienie, aby móc opiekować się Izą. Mimo wszystkich trudności, cierpienia oraz braku włosów Iza jest pogodnym dzieckiem. Chcemy pomóc jej i jej bliskim - rodzeństwu i babci. Oni wszyscy czekają na naszą pomoc. Biegnij więc z nami dla Izy.

 

 

 

Lubisz pomagać - ten bieg jest dla Ciebie !

Lubisz aktywnie spędzać czas - biegnij z nami dla Izy !

 

 

Całkowity dochód z  II Mikołajkowego Biegu Charytatywnego "Bieg dla Izy" zostanie przeznaczony na rehabilitacje oraz pomoc Izie.

 

 

III Liceum Ogólnokształcące
PKO BP
ZS 16
SKONEX
Mlekpol
Sklep Biegacza
Bobby Burger
DRUKART
Klub Zdrowego Stylu Życia
PRONatura
Unilewer
Stara Mydlarnia
Multikino
Sport Faktory
Jumpin Place
Macmilian
Prosiaczek
Atena School
Śródmieście
Park 17
HDA
Burger Strefa
Młodzieżowa rada Miasta Bydgoszcz
MKB
Janusz Zemke
Radny Nitkiewicz
OMG Radio