1. Jak wystartować? Kiedy zaczyna się moje 30-dniowe wyzwanie?
Aby wziąć udział w zawodach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie https://b4sportonline.pl/attiq_virrrtual_ultra_challenge/ oraz uiścić opłatę startową. Wyzwanie rozpoczyna się w dniu załadowania pierwszego pliku z aktywnością przez uczestnika na swoim koncie na platformie b4sportonline.pl i trwa przez 30 dni. Po upłynięciu tego terminu, dodawanie kolejnych treningów będzie niemożliwe. Przy czym pierwszy dzień wyzwania nie może być wcześniejszy niż dzień zapłaty.
2.W jaki sposób dodać dane mojej aktywności do wyników?
1. Zaloguj się na swoim koncie na platformie B4SPORTONLINE.PL za pomocą loginu oraz hasła.
2. Kliknij zakładkę „Moje Wydarzenia”.
3. Na liście zawodów znajdź Wirtual Ultra Challenge i kliknij „Dodaj wynik”.
4. Wybierz sposób dodania wyniku z treningu.
Uwaga! Jeżeli w danym dniu odbyłeś więcej niż 1 trening, pamiętaj, aby za każdym razem wgrać plik w tym samym formacie.
5. Po dodaniu wyniku, będziesz mógł sprawdzić swoje rezultaty, wystarczy kliknąć „Wyniki” na liście wydarzeń.
3. Gdzie mogę śledzić moje postępy?
Wyniki możesz sprawdzić TUTAJ. Aktualne klasyfikacje prezentowane są na platformie WYNIKI.B4SPORT.PL w wydarzeniu Winter Ultra Challenge.
4.Co zawiera pakiet startowy?
Ty decydujesz co znajdzie się w pakiecie. Wybierając pakiet podstawowy otrzymujesz możliwość udziału w konkursach z nagrodami oraz możliwość wygenerowania po zakończeniu wyzwania pamiątkowego dyplomu w wersji elektronicznej.
Pakiet może zostać rozszerzony o pamiątkowy, personalizowany medal, koszulkę ATTIQ oraz opaskę i czapkę ATTIQ.
5.Czy mogę wziąć udział w wyzwaniu więcej niż raz?
Oczywiście! Wystarczy jeszcze raz zarejestrować się poprzez formularz zgłoszeniowy i rozpocząć wyzwanie ponownie. Do klasyfikacji końcowej liczyć się będzie wynik Twojego najlepszego wyzwania. Zachęcamy do poprawiania swoich wyników, gwarantujemy, że będzie to dodatkowa motywacja do treningów oraz zwiększy się Twoja szansa na nagrody.
6.Czy mogę dodawać aktywności z udziału w innym biegu?
Tak, to jest zaletą naszego projektu. Biegając w zawodach, równocześnie może realizować swoje cele, wyznwania oraz korzystać z nagród. Biegaj gdzie tylko chcesz, ale pamiętaj, aby dodawać wyniki swojej aktywności, aby piąć się w tabeli wyników.
7.W jaki sposób mierzone są przewyższenia?
Informację o przewyższeniach, które pokonałeś podczas swojego treningu otrzymujemy z pliku gpx. Pamiętaj, że na koniec wyzwania suma przewyższeń w postaci podbiegów musi wynosić min. 1%. Ideą tego założenia jest to, aby jak najbardziej zbliżyć się do ilości podbiegów na Głównym Szalku Beskidzkim.
8.Jak dodać plik z moją aktywnością?
Dokładną instrukcję dodawania pliku ze swoją aktywnością znajdziesz TUTAJ. Być może zastanawiasz się jak pobrać plik gpx? Jeżeli tak, więcej szczegółów na ten temat przeczytasz TUTAJ. Pamiętaj, że jeżeli chcesz dodać więcej niż jeden plik dziennie, formaty plików, które dodajesz muszą być takie same.
9. Dlaczego mój zegarek / aplikacja pokazuje inną wysokość wzniesień niż wylicza system wyników na stronie wyniki.b4sport.pl?
Różnice w wyliczaniu przewyższeń w zależności od przyjętego algorytmu i że żaden nie jest w 100% precyzyjny ze względu na metody pomiaru wysokości przez GPS. Wszystkie aplikacje takiej jak Garmin, Strava czy Endomondo - stosują swoje algorytmy wygładzające przewyższenia. W niektórych sytuacjach podbieg przez nas liczony może być niższy bądź wyższy, dlatego początkowo wymagany próg 1,5% został obniżony do 1% aby uwzględnić tego typu różnice.