Zaproszenie

 

European Cycling Challenge, czyli Europejska Rywalizacja Rowerowa to konkurs, w którym metropolie naszego kontynentu walczą o tytuł najbardziej rowerowego miasta Europy. Przez cały maj mieszkańcy kilkudziesięciu miast za pomocą aplikacji mobilnej będą mogli kręcić rowerowe kilometry na rzecz swojego miasta. Bydgoszcz zadebiutowała w ECC w 2016 roku zajmując bardzo wysokie szóste miejsce. W tym roku celujemy w wyższą lokatę i wespół z Urzędem Miasta Bydgoszczy przygotowaliśmy kilka imprez, w czasie których będziemy mogli razem walczyć dla Metropolii Bydgoszcz.

 

1 maja inauguracyjnie

Majówkę rozpoczynamy zorganizowanym przejazdem do Zespołu Pałacowo-Parkowego w Ostromecku. Ruszamy o godz. 10 ze Starego Rynku i mamy do pokonania ok. 18-kilometrową trasę. Na miejscu będą na nas czekać przysmaki z grilla, które dla uczestników przejazdu będą bezpłatne. Na rajd obowiązują zapisy, bez opłaty startowej. Przejazd będzie zalegalizowany i zabezpieczany przez Policję.

3 maja weź udział w grze miejskiej

Łączymy przyjemne z pożytecznym, czyli nabijamy rowerowe kilometry i poznajemy nasze miasto. W samo południe startuje gra „Rowerowe spojrzenie na Bydgoszcz”, której celem będzie rozwiązanie jak największej liczby zadań dotyczących naszego miasta. Ci, którzy pochwalą się największą wiedzą i ukończą grę w dobrym czasie, mogą liczyć na cenne nagrody. Obowiązują zapisy, wpisowe: 5 zł.

6 maja Tour de Bydgoszcz

Majówkę wykorzystamy maksymalnie, dlatego w sobotę zapraszamy Was na wspólną pętlę po Bydgoszczy. Ruszamy z Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku, a na zakończenie zapraszamy na grilla. Bez zapisów, bez opłaty startowej. Przejazd będzie zalegalizowany i zabezpieczany przez Policję.

13 maja jedziemy do Koronowa

Niemal na półmetku rywalizacji na cel bierzemy Koronowo. Dojedziemy tam drogą rowerową tak, aby przestała ona być nieznanym szlakiem dla jeszcze większej rzeszy rowerzystów. W Koronowie w tym czasie będą zaplanowano zawody downhillowe, więc będzie na co popatrzeć. Kibicowanie zostanie połączone oczywiście z grillowaniem. Wyruszamy ze Starego Rynku w mniejszych grupkach tak, aby nie doprowadzić po drodze do zatoru. Obowiązują zapisy, brak opłat startowych.

Na powyższe imprezy możecie zapisać się za pośrednictwem formularzy tutaj. To jednak nie wszystkie wydarzenia związane z ECC. 26 maja ulicami naszego miasta przejedzie Bydgoska Masa Krytyczna, dwa dni później odbędą się zawody Bydgoszcz Cycling Challenge, a rywalizację zakończymy 31 maja nabijając kilometry do ostatnich minut.

 

13 maja
Miejscowość: Bydgoszcz
3 maja
Miejscowość: Bydgoszcz
1 maja
Miejscowość: Bydgoszcz

Jeżeli masz jakieś pytania lub problemy to zachęcamy do skorzystania z formularza zgłoszeniowego. Umożliwi on szybki kontakt z organizatorem i administratorem systemu.

Kliknij tutaj aby zgłosić problem