Dlaczego warto wziąć udział w wyzwaniu wirtualnym "Odsiecz Wiedeńska"?

obraz odsieczy wiedeńskiej podejmij biegowe wyzwanie

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak wielką rolę odegrała Bitwa pod Wiedniem. Odsiecz Wiedeńska rozegrała się 12 września 1683 roku pomiędzy wojskami polsko-cesarskimi. Armię polską poprowadził król Jan III Sobieski, a Imperium Osmańskie wezyr Kara Mustafa. Odsiecz stała się niezwykle przełomowym wydarzeniem w trakcie całej wojny. Klęska Osmanów oznaczała koniec zagrożenia dla chrześcijańskiej części Europy.

Dziś mamy okazję świętować pamięć o tym wydarzeniu i czcić jego rocznicę w nietypowy, aktywny sposób.

Wirtualne wyzwania historyczne
są dla każdego, pozwalają oddać hołd, utrwalają wiedzę o bohaterach

Wiedza historyczna w biegu wirtualnym.

W dobie dzisiejszych czasów coraz większym zainteresowaniem cieszą się wyzwania wirtualne. My srawiamy, że stają się one jeszcze ciekawsze, organizując takie, które posiadają historię w tle.

W tym celu stworzyliśmy markę Igrzyska Bohaterów - organizator wirtualnych biegów edukacyjnych!

To świetna okazja, aby połączyć aktywność sportową wraz ze świętowaniem ważnych dla Polski wydarzeń historycznych. Staramy się tym samym zachęcić wszystkich do podjęcia aktywnego trybu życia przy jednoczesnej rywalizacji.

W ramach naszego wydarzenia "Odsiecz Wiedeńska" uczestnicy będą otrzymywać ciekawostki historyczne na temat bohaterów walczących o Polskę. Odkryj w sobie ducha walki, sprawdź swoją formę fizyczną, baw się, poznawaj ciekawe osoby i jednocześnie zdobywaj cenną wiedzę. Dowiedz się czegoś zupełnie nowego o bohaterach walczących o Polskę.

ZAPISZ SIĘ
PINS

500 km to docelowy dystans do pokonania w naszym wydarzeniu. Nie jest to przypadkowa liczba. To właśnie taką odległość przebyły wojska polskie od Krakowa aż do Wiednia.

Podczas naszego wydarzenia wspólnie przebiegniemy lub przejedziemy wirtualnie tę trasę, zatrzymując się przy zamkach, które na niej występują.

Zapraszamy do eksplorowania zabytków historii, w których lata temu stacjonowała armia, by zregenerować siły snem oraz posiłkiem. Zabierzemy Cię na wędrówkę m.in. przez zjawiskowy Zamek Królewski na Wawelu w Krakowie, wielokrotnie niszczony XIII-wieczny Zamek w Będzinie czy znajdujący się w Gliwicach Zamek Piastowski. Naszym celem jest malowniczy Wiedeń. Razem pokonajmy ten wyjątkowy, historyczny spacer łączący sport z edukacją.

Mapa

Mapa wysokości

1 dni

trwa wyzwanie


1 km

minimalny dystans do pokonania

1.09 - 9.10

musisz rozpocząć wyzwanie

Zasady wydarzenia są niezwykle proste:

1. Wyzwanie "Odsiecz Wiedeńska" zakłada pokonanie dystansu minimum 50 km, a docelowo 500 km w czasie nie dłuższym niż 30 dni. Można tego dokonać biegiem, marszem, rowerem.

2. Wyzwanie należy rozpocząć pomiędzy 3 września a 9 października. Rozumie się przez to rejestrację, a także wgranie pierwszej wykonanej aktywności.

3. Zadanie można ukończyć w dowolnym miejscu, w którym się przebywa. Liczy się wyłącznie przebyty kilometraż.

4. Załaduj dowód swojej aktywności (np. plik GPX, TCX). Zobacz jak dodać wynik.

5. Zdobądź unikalny medal oraz dyplom, który będzie odpowiadać Twojemu osiągnięciu.

Pakiety startowe i nagrody

Pakiet Startowy - Brązowy - 29 zł. Obejmuje:

Trzydziestodniową obsługę informatyczna, edukację historyczną, elektroniczny certyfikat, elektroniczny, pamiątkowy, imienny numer startowy.

Pakiet Startowy - Srebrny - 45 zł. Obejmuje:

Trzydziestodniową obsługę informatyczna, edukację historyczną, elektroniczny certyfikat, medal, elektroniczny, pamiątkowy, imienny numer startowy.

Pakiet Startowy - Złoty - 99 zł. Obejmuje:

Trzydziestodniową obsługę informatyczna, edukację historyczną, elektroniczny certyfikat, medal, koszulka techniczna, elektroniczny, pamiątkowy, imienny numer startowy.

Pakiet Startowy - Platinum - 109 zł. Obejmuje:

Trzydziestodniową obsługę informatyczna, edukację historyczną, elektroniczny certyfikat, medal, koszulka techniczna, pins, elektroniczny, pamiątkowy, imienny numer startowy.

medal za uczestnictwo w biegu wirtualnym odsiecz wiedeńska

Unikalny Medal

Otrzymaj wyjątkowy medal, który jest dedykowany specjalnie na to wydarzenie. Po zakończeniu wyzwania, każdy uczestnik (za wyjątkiem posiadaczy Pakietu Brązowego) dostanie pamiątkowy medal związany z wydarzeniem.

Historyczna wiedza i quiz wiedzy o Odsieczy Wiedeńskiej

Biorąc udział w wydarzeniu, nie tylko rywalizujesz sportowo z innymi uczestnikami, ale także historycznie. Zdobywaj cenną wiedzę, by na koniec wziąć udział w konkursie, w którym można wygrać atrakcyjne nagrody.

Certyfikat ukończenia wyzwania

Motywacja do działania jest niezwykle ważna, a równie istotne jest uhonorowanie za zaangażowanie w sportowej rywalizacji. Dlatego każdy uczestnik po ukończeniu wyzwania będzie mógł pobrać pamiątkowy, spersonalizowany certyfikat uczestnictwa. Wystarczy kliknąć na swoje nazwisko. Certyfikaty będą dostępne w trzech szablonach - jego wygląd jest zależny od uzyskanego wyniku. Patrz regulamin.

Ponadto te osoby, które odpowiedzą poprawnie na wszystkie pytania w quizie historycznym, otrzymają dodatkowy dyplom - "Certyfikat Mistrza Wiedzy Historycznej" i specjalne oznaczenie w wynikach.

Certyfikat ukończenia biegu wirtualnego Odsiecz Wiedeńska.

Ponadto możesz zamówić

Pamiątkowa koszulka

Zamów unikalną koszulkę, która będzie doskonałą pamiątką po wyzwaniu wirtualnym, jakim jest "Odsiecz Wiedeńska". Koszulki zostały wykonane z najwyższej jakości materiału technicznego. Zaprojektowane oraz uszyte w Polsce będą świetnym gadżetem, który jeszcze bardziej odda charakter wydarzenia.

koszulka techniczna biegu wirtualnego odsiecz wiedeńska 2020 r.

Tabelę rozmiarów znajdziesz TUTAJ

Napis na PINS

Pins - metalowa przypinka

Zdecyduj się na zakup wyjątkowej metalowej przypinki z motywem naszego wydarzenia. Poszerz swój pakiet startowy, wybierając gadżety, jakie wyróżnią Cię z tłumu innych biegaczy czy rowerzystów. Pins możesz bezpiecznie nosić także po zakończonym wyzwaniu, przypinając go np. do plecaka.

Całkowite wymiary przypinki wynoszą 20 mm (wysokości) na 20 mm (szerokość).

Wesprzyj pamięć o Odsieczy Wiedeńskiej i przeznacz dowolną kwotę na cel charytatywny akcji "Paczka dla Bohatera".

Panteon Sław

Nie podcinaj sobie skrzydeł i zmotywuj się do uzyskania jak najlepszego wyniku. 20 zawodników, którzy pokonają dystans w najkrótszym czasie i odpowiedzą właściwie na wszystkie pytania konkursowe na temat Bitwy pod Wiedniem, trafią dodatkowo do naszego Panteonu Sław.

Wspomnienia i dobra zabawa

Biorąc udział w tym wirtualnym wydarzeniu, otwierasz się na świetną zabawę! Poznaj smak współzawodnictwa, zachęć bliskich do rywalizacji i pokonuj własne słabości, decydując się na wirtualne wyzwanie, jakim jest "Odsiecz Wiedeńska".

SHDK Legion
alternative
alternative
alternative
alternative
alternative

If you have any questions or problems, we encourage you to use the tickets form. It will allow quick contact with the organizer or system administrator.

Click here to report a problem