Szanowni Państwo, w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w ostatnich dniach rozpoczęliśmy konsultacje z odpowiednimi służbami na szczeblu wojewódzkim oraz naszymi partnerami. Mają one na na uwadze bezpieczeństwo wszystkich mających uczestniczyć w wydarzeniu. W najbliższym czasie podejmiemy wiążące decyzje w sprawie Biegu Jubileuszowego, o czym będziemy informować tutaj oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej. Na chwilę obecną wstrzymaliśmy zapisy na zawody. Prosimy uprzejmie o uważne śledzenie pojawiających się wiadomości.

Data wydarzenia: 6 grudnia 2020 r. w Bydgoszczy

Godzina startu: 11:00
Start i meta: Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” u podnóża Stoku Narciarskiego.  
Długość trasy: 10 km, będzie obejmować dwie pętle (5 km) 
 

Rok 2020 jest szczególny. Bydgoszcz oraz całe Województwo Kujawsko-Pomorskie świętuje setną rocznicę powrotu do Polski. To również jubileusz trzech najstarszych klubów, które od stu lat tworzą historię sportu bydgoskiego. Powstały wiosną 1920 roku jako wolnościowa inicjatywa, formujących się wtedy środowisk społecznych.

Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie, Gwiazda Bydgoszcz oraz Polonia Bydgoszcz – kluby świętujące swój jubileusz – od samego początku zrzeszały ludzi, którzy  z pasją i zaangażowaniem promowali wychowanie fizyczne i wyczynowe uprawianie sportu. Na trwałe zapisały się w dziejach Bydgoszczy i regionu. Przez kolejne dziesięciolecia łączą pokolenia zawodników, trenerów, działaczy oraz sympatyków.

Kluby przyczyniły się do upowszechnienia kultury fizycznej w regionie. Wychowały wielu wspaniałych zawodników, olimpijczyków, mistrzów świata, Europy, Polski oraz indywidualnych i zespołowych zwycięzców licznych imprez, dostarczając przy tym wielu wzruszeń, dzielonych przez sportowców i kibiców. W tym miejscu należy wymienić, choćby kilka nazwisk, wielkich mistrzów i ambasadorów bydgoskiego oraz polskiego sportu, którzy reprezentowali barwy jubilatów. Są to, między innymi, Teodor Kocerka, Jerzy Braun, Jan Świątkowski, Marian Sypniewski, Daniela Wachowiak, Stefan Majewski, Klemens Biniakowski, Marian Norkowski, czy Tomasz Gollob. To tylko niektórzy spośród tysięcy zawodników i adeptów trenujących wioślarstwo, kajakarstwo, piłkę nożną, lekkoatletykę, szermierkę, zapasy, judo, żużel, tenis ziemny i stołowy, kolarstwo oraz wiele innych dyscyplin.  

Imponujący dorobek wychowawczy, organizacyjny i obywatelski pozwala jubilatom odważnie spoglądać w przyszłość. 

Bieg Jubileuszowy Trzech Klubów. Gwiazda-BTW-Polonia 1920-2020 (10 km) to doskonała okazja do spotkania w ramach jedynego - w swoim charakterze - wydarzenia. Wspólnie z partnerami, zapraszamy Was serdecznie do wspólnego, aktywnego świętowania. Proponujemy Wam sposobność do sportowej rywalizacji - indywidualnej i drużynowej - oraz upamiętnienia imponującego dorobku klubów, a także do skorzystania z dodatkowych atrakcji przygotowanych z tej okazji.

Zawody odbędą się na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”, w otoczeniu przyrody. To  ulubione miejsce bydgoszczan i pozostałych mieszkańców regionu. Wybrana lokalizacja zapewnia bezpieczeństwo i atrakcyjność trasy dla rywalizacji. Pragniemy, aby każdy Uczestnik czuł się komfortowo, niezależnie od poziomu zaawansowania w biegowym rzemiośle.

Bądźmy razem w tym dniu i wspólnie świętujmy wyjątkowe jubileusze. Taka okazja zdarza się raz na sto lat!

 Maximum number of participants
Registered participants
Available places

Województwo Kujawsko-Pomorskie
Miasto Bydgoszcz
LPKiW Myślęcinek
Stowarzyszenie Biało-Czerwone Pokolenie
B4SPORT
TVP3 Bydgoszcz
Radio PiK
Terenowa Masakra
ŻKS Polonia
KS Polonia SLA
BTW
KS Gwiazda Bydgoszcz

If you have any questions or problems, we encourage you to use the tickets form. It will allow quick contact with the organizer or system administrator.

Click here to create a ticket