Szanowni Państwo, Drodzy Zawodnicy,

pragniemy przekazać Państwu informację, że po konsultacjach i długich przemyśleniach podjęliśmy wspólnie decyzję o odwołaniu zawodów, które miały odbyć się 6 grudnia br. Decyzja nie była ława, przynosi ona rozczarowanie zarówno Państwu, jak i nam. Przygotowania organizacyjne cały czas trwały i jeszcze we wrześniu mieliśmy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli ponownie otworzyć zapisy na rywalizację, choć w nieco pomniejszonej formule. Sytuacja w ostatnim czasie rozwija się niestety dynamicznie, a wyraźnie rosnące zagrożenie epidemiczne, sprawia że nie ma pełnej możliwości zapewnienia uczestnikom, wolontariuszom oraz kibicom należnego bezpieczeństwa. Jest to również odpowiedź na zalecenia służb sanitarnych, wzywające do znacznego ograniczania bezpośrednich kontaktów między ludźmi, zwłaszcza w strefach "czerwonych", do których została zaliczona Bydgoszcz. U podstaw inicjatywy związanej z organizacją Biegu Jubileuszowego leżała chęć stworzenia wspólnego święta, spotkania ludzi oraz różnych środowisk. Kontekst pandemii, mającej bezpośrednie skutki dla zdrowia wielu osób oraz dalsze konsekwencje w różnych przestrzeniach życia społecznego, znacząco by to ograniczał, dodatkowo mając również wpływ na przygotowanie wydarzenia.

Mając na uwadze podjętą decyzję oraz punkt 4b z VI części Regulaminu zawodów w najbliższym czasie zwrócimy Państwu w całości opłaty startowe.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Państwu za chęć udziału w Biegu Jubileuszowym, okazane zaufanie i niejednokrotnie dużą życzliwość. Pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłości, już w bezpiecznym czasie, będzie można powrócić do idei, która stanęła u podstaw jego organizacji. Swoją wdzięczność kierujemy również do wielu partnerów wydarzenia oraz osób prywatnych, bez których nie moglibyśmy podjąć tej inicjatywy i prowadzić przygotowań. 

Życzymy Państwu zdrowia, a także sił i wytrwałości, w tym na treningach, które pozwolą za jakiś czas spełniać biegowe marzenia. Wierzymy, że będzie to możliwe jak najszybciej. 

Z wyrazami szacunku

Organizatorzy 

17 października 2020 r.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Szanowni Państwo, w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w ostatnich dniach rozpoczęliśmy konsultacje z odpowiednimi służbami na szczeblu wojewódzkim oraz naszymi partnerami. Mają one na na uwadze bezpieczeństwo wszystkich mających uczestniczyć w wydarzeniu. W najbliższym czasie podejmiemy wiążące decyzje w sprawie Biegu Jubileuszowego, o czym będziemy informować tutaj oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej. Na chwilę obecną wstrzymaliśmy zapisy na zawody. Prosimy uprzejmie o uważne śledzenie pojawiających się wiadomości.

Data wydarzenia: 6 grudnia 2020 r. w Bydgoszczy

Godzina startu: 11:00
Start i meta: Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” u podnóża Stoku Narciarskiego.  
Długość trasy: 10 km, będzie obejmować dwie pętle (5 km) 
 

Rok 2020 jest szczególny. Bydgoszcz oraz całe Województwo Kujawsko-Pomorskie świętuje setną rocznicę powrotu do Polski. To również jubileusz trzech najstarszych klubów, które od stu lat tworzą historię sportu bydgoskiego. Powstały wiosną 1920 roku jako wolnościowa inicjatywa, formujących się wtedy środowisk społecznych.

Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie, Gwiazda Bydgoszcz oraz Polonia Bydgoszcz – kluby świętujące swój jubileusz – od samego początku zrzeszały ludzi, którzy  z pasją i zaangażowaniem promowali wychowanie fizyczne i wyczynowe uprawianie sportu. Na trwałe zapisały się w dziejach Bydgoszczy i regionu. Przez kolejne dziesięciolecia łączą pokolenia zawodników, trenerów, działaczy oraz sympatyków.

Kluby przyczyniły się do upowszechnienia kultury fizycznej w regionie. Wychowały wielu wspaniałych zawodników, olimpijczyków, mistrzów świata, Europy, Polski oraz indywidualnych i zespołowych zwycięzców licznych imprez, dostarczając przy tym wielu wzruszeń, dzielonych przez sportowców i kibiców. W tym miejscu należy wymienić, choćby kilka nazwisk, wielkich mistrzów i ambasadorów bydgoskiego oraz polskiego sportu, którzy reprezentowali barwy jubilatów. Są to, między innymi, Teodor Kocerka, Jerzy Braun, Jan Świątkowski, Marian Sypniewski, Daniela Wachowiak, Stefan Majewski, Klemens Biniakowski, Marian Norkowski, czy Tomasz Gollob. To tylko niektórzy spośród tysięcy zawodników i adeptów trenujących wioślarstwo, kajakarstwo, piłkę nożną, lekkoatletykę, szermierkę, zapasy, judo, żużel, tenis ziemny i stołowy, kolarstwo oraz wiele innych dyscyplin.  

Imponujący dorobek wychowawczy, organizacyjny i obywatelski pozwala jubilatom odważnie spoglądać w przyszłość. 

Bieg Jubileuszowy Trzech Klubów. Gwiazda-BTW-Polonia 1920-2020 (10 km) to doskonała okazja do spotkania w ramach jedynego - w swoim charakterze - wydarzenia. Wspólnie z partnerami, zapraszamy Was serdecznie do wspólnego, aktywnego świętowania. Proponujemy Wam sposobność do sportowej rywalizacji - indywidualnej i drużynowej - oraz upamiętnienia imponującego dorobku klubów, a także do skorzystania z dodatkowych atrakcji przygotowanych z tej okazji.

Zawody odbędą się na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”, w otoczeniu przyrody. To  ulubione miejsce bydgoszczan i pozostałych mieszkańców regionu. Wybrana lokalizacja zapewnia bezpieczeństwo i atrakcyjność trasy dla rywalizacji. Pragniemy, aby każdy Uczestnik czuł się komfortowo, niezależnie od poziomu zaawansowania w biegowym rzemiośle.

Bądźmy razem w tym dniu i wspólnie świętujmy wyjątkowe jubileusze. Taka okazja zdarza się raz na sto lat!

 Maximum number of participants
Registered participants
Available places

Województwo Kujawsko-Pomorskie
Miasto Bydgoszcz
LPKiW Myślęcinek
Stowarzyszenie Biało-Czerwone Pokolenie
B4SPORT
TVP3 Bydgoszcz
Radio PiK
Terenowa Masakra
ŻKS Polonia
KS Polonia SLA
BTW
KS Gwiazda Bydgoszcz

If you have any questions or problems, we encourage you to use the tickets form. It will allow quick contact with the organizer or system administrator.

Click here to report a problem