Main Page

O Beskidzie

Beskida 2023 to wyjątkowe zakończenie lata na górskich ścieżkach. Start i meta zlokalizowane będą w Szczyrku u stóp skoczni narciarskich. Impreza odbędzie się 23 września 2023 roku.

To ponad 60 km wędrówki po szczytach Beskidu Śląskiego.

 • przyjazna atmosfera
 • cudowne widoki
 • możliwość zdobycia 10 szczytów Korony Beskidu Śląskiego

Dla wszystkich, którzy ukończą

 • pamiątkowy medal
 • dyplom ukończenia wyrypy
 • wiele dodatkowych nagród i upominków

 

O zapisach

Rejestracja rozpocznie się 1 maja 2023 roku o godzinie 20:00 i potrwa do 31 sierpnia 2023 do godziny 23:59.

W trakcie rejestracji należy wybrać trasę, na której chce się wystartować. Do wyboru są dwie trasy.

 • Beskida 2023 trasa o długości 68 km i blisko 3000m różnicy wzniesień. Start o godzinie 6:00 Limit - 20 godzin
 • Beskida Mini trasa o długości 33km i blisko 1750m różnicy wzniesień. Start o godzinie 8:00 Limit - 12 godzin
 • Beskida Królewska - akcja charytatywna, w której Ty również możesz wziąć udział. Polega ona na przejściu dwukrotnie trasy Beskidy 2023. Aby wystartować należy się zarejestrować i opłacić swój udział na trasie Beskidy 2023 (tej standardowej), W trakcie przejścia drugiej pętli zbierane będą pieniądze na dzieci chore na raka. Limit czasu oraz wszystkie szczegóły podamy później. My jako Beskida wraz z naszymi partnerami Apteczka na Szlaku oraz Przegoń Raka dla Dzieciaka zabezpieczamy wasze przejście. Pieniądze zebrane podczas przejścia drugiej pętli Beskidy przekazane zostaną dla Stowarzyszenia Przegoń Raka dla Dzieciaka. Twarzą i pomysłodawcą akcji jest Marcin Józefaciuk.

Limit na obydwie trasy to 700 osób. 

Rejestracja polega na uzupełnieniu formularza oraz wpłacie opłaty startowej w ciągu 14 dni kalendarzowych. Przed rozpoczęciem rejestracji należy zapoznać się regulaminem wyrypy.

Opłata za pakiet zależna jest od terminu rejestracji a w całości zostanie przekazana na organizację imprezy (w tym na sprawy związane z bezpieczeństwem Uczestników, posiłek regeneracyjny, pakiet startowy i inne koszty wynikające z organizacji imprezy).

Wysokość opłaty startowej:

 • 01.05.2023 – 30.06.2023 – Koszt wynosi 169 zł
 • 01.07.2023 – 31.07.2023 – Koszt wynosi 189 zł
 • 01.08.2023 – 31.08.2023 – Koszt wynosi 199 zł

Szczegółowy program wraz z terminami pracy biura, imprezami towarzyszącymi ostanie podany później.

W trakcie rejestracji będzie można zamówić koszulkę techniczną z  materiału coolmax, która zostanie wyprodukowana przez wartasztakoszulkowy.pl. Do wyboru będzie oczywiście koszulka damska oraz męska w różnych rozmiarach. Osoba zainteresowana zakupem koszulki musi określić rodzaj i wybrać rozmiar. Koszt koszulki również zostanie podany później.

W trakcie rejestracji jednym z obowiązkowych pól jest podanie rozmiaru stopy (dokładniej mówiąc rozmiaru noszonych skarpetek). Może się przydać ;)

Dodatkowo w trakcie zapisów  dla osób chętnych dostępne będą cegiełki na wsparcie działań Beskidy.

Jesteśmy stowarzyszeniem, którego głównym celem jest popularyzacja piękna Beskidów (od Ustronia do Wołosatego) poprzez organizację pieszych maratonów górskich. Jeśli nasze działania są Tobie bliskie i chcesz wesprzeć nasze działania wybierz jedną z dostępnych cegiełek o wartości 10zł, 20zł, 50zł lub 100zł. Pieniądze zebrane podczas sprzedaży cegiełek, przeznaczone zostaną w całości, na sprzęt pozwalający jeszcze sprawniej przeprowadzić organizację imprez turystycznych, oraz lepszą ich dokumentację filmowo-fotograficzną.

Wszyscy, którzy wesprą nasze działania zostaną wyróżnieni poprzez nadania specjalnej puli numerów startowych oraz specjalnego podziękowania, które zostanie wręczone przy odbiorze pakietu lub wręczeniu dyplomu za ukończenie wyrypy. 

Masz inny pomysł na wsparcie naszych działań? Chcesz dołączyć do Partnerów naszego Stowarzyszenia? Skontaktuj się z nami, jesteśmy otwarci nasz wszelkie pomysły, które ułatwią realizację naszych działań.

 

 

Sponsorzy i partnerzy wydarzenia

 

 

 

 
  

If you have any questions or problems, we encourage you to use the tickets form. It will allow quick contact with the organizer or system administrator.

Click here to report a problem