more
Centrum Rowerowe
AfterShokz

 8  V  2021

 110 h 

 700  km 

 

„Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.”  Mark Twain

                         

                                                             

 

 700 km. Świnoujście - Krynica Morska. 

Wyznaczyliśmy świetną trasę prowadzącą wzdłuż wybrzeża Bałtyckiego. Po drodze ze Świnoujścia do Krynicy Morskiej czeka Cię dużo atrakcji, widoków, przygód i kilka odcinków specjalnych.

 

 

 

 

 Bez wsparcia zewnętrznego. 

Wspaniała przygoda potrzebuje wspaniałych zawodników, by szanse były wyrównane jedziesz bez wsparcia, chyba że jest to pomoc innego uczestnika. Nie zapomnij zapasowych spinek do łańcucha smiley.

 

 

 

 

 

 8 V 2021 + 110 godzin. 

Spotykamy się na starcie 8 maja 2021 r. Na dotarcie do mety masz maksymalnie 110 godzin. Na finiszu czekamy na Ciebie z medalem oraz ...

 

 

 

 

 

 Monitoring GPS. 

Podczas trwania ultramaratonu Twoje postępy będzie można śledzić na interaktywnej stronie. Ułatwi to życie Twoim kibicom. Jest to świetne narzędzie do sprawdzenia postępów innych zawodników, by dostarczyć sobie odpowiedniej motywacji.

 

 

Ludzie wędrowali wzdłuż... – taki początek już gdzieś chyba był.... to może inaczej: Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i przygotuj na najtrudniejsze.... to tez już gdzieś czytałem. Spróbujemy może od faktów historycznych które nas zainspirowały:
Maratonu BBC prowadzi wzdłuż Szlaku Hanzeatyckiego Co to jest szlak Hanzeatycki ? 1241 r – w tym roku powstaje Hanza czyli związek miast handlowych Europy Północnej. W XIV XV w. gromadził praktycznie wszystkie aglomeracje pobrzeża Morza Północnego i Bałtyckiego. Do Hanzy należały miasta takie jak: Szczecin, Kołobrzeg, Darłowo Gdańsk. W szczytowym okresie rozwoju Hanza liczyła ich około 160. Grody należące do związku popierały się na polu ekonomicznym, utrudniając pracę kupcom z miast nienależących do związku. Z czasem jednak znaczenie tej organizacji zaczęło maleć, pojawiły się rozbieżności między interesami poszczególnych członków. W 1661 r odbył się ostatni zjazd delegatów a organizacja powoli straciła na znaczeniu.
Jadąc szlakiem wyżej opisanych dawnych grodów handlowych, gdy będziemy mijać Gdańsk Oliwa, warto też znać historie o Arendt Dickmannie – holenderskim kapitanie i armatorze statku kupieckiego, którego zbieg niespodziewanych wypadków zmusił do wstąpienia na służbę króla Polski Zygmunta III. Nie został on jednak szeregowym marynarzem , w 1627 został wyznaczony Admirałem oraz głównodowodzącym polskiej floty w bitwie pod Oliwą, gdzie po wygranej bitwie ze Szwedami poniósł śmierć od przypadkowej kuli.
Pamiętajmy też o tym że wzdłuż całego wybrzeża w XVII wieku działy tez szajki przestępców, którzy wieczorami rozpalali ogniska udające latarnie morskie. Statki zmylone blaskiem ogniska zamiast wpłynąć do portu, wpływały na mieliznę. Ułatwiało to rozbójnikom dostanie się na statek zabicie załogi i splądrowanie magazynów statku.
Czy te opowieści zainspirowały nas do zorganizowania maratonu Baltic Bike Challenge? Tak, ale nie tylko historie były inspiracją do powstania maratonu. Sama trasa nas zainspirowała. Jest to jedna z najładniejszych tras w Polsce : bezkres morza i malowniczy morski brzeg. Rano będziesz podziwiał piękne wschody słońca, a wieczorem cudowne zachody.
Może się wydawać, że trasa będzie łatwa i szybka, ale – takie przekonanie może być złudne. Na pewno to co możemy Ci obiecać to piękne szlaki, piach w łańcuchu roweru i niezapomnianą przygodę.
Chcesz to sprawdzić, to się zapisz na Baltic Bike Challenge i zasmakuj przygody!!! A po maratonie będziemy czekać na Twoją opinię.