Zaproszenie

 

Rowerowa Stolica Polski 
- zapraszamy do wspólnej zabawy

 

Już we wrześniu rowerzyści z 21 polskich miast wezmą udział w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Inicjatorem i organizatorem tej nowej inicjatywy jest Miasto Bydgoszcz. Na czym polega ta rywalizacja?

Podobnie jak w ECC, wartością tej rywalizacji jest liczba przejechanych kilometrów na rowerze. Chcemy w ten sposób zachęcić mieszkańców do korzystania z roweru nie tylko rekreacyjnie, ale również w drodze do szkoły czy pracy. Aby wziąć w niej udział, należy pobrać n aswój telefon komórkowy aplikacje Rowerowa Stolica Polski, zarejestrować się, dołączyć do rywalizacji Puchar Rowerowej Stolicy Polski, wybrać miasto dla którego chce się kręcić kilometry (polecamy oczywiście drużynę Metropolia Bydgoszcz) oraz jedną za istniejących grup. Można również stworzyć własną grupę i zachęcić do udziału w niej swoich znajomych. Następnie wystarczy włączać aplikację w czasie wrześniowych, rowerowych eskapad.

Jednym z celów tej zabawy jest także integracja rowerzystów, dlatego mieszkańcy Metropolii Bydgoszcz będą mogli wspólnie wykręcać rowerowe kilometry w czasie zorganizowanych przejazdów. W każdą niedzielę września z parkingu Ratusza na bydgoskim Starym Rynku wyruszymy na rowerową wycieczkę. 

Czas na ostatnią odsłonę rywalizacji o Rowerowy Puchar Polski! W przedostatni dzień naszej zabawy (niedziela, 29 września) zapraszamy na przejazd do Ostromecka. Ruszamy o godz. 11 ze Starego Rynku, wydawanie zestawów startowych i zapisy ruszą o godz. 10:15, ale zalecamy wcześniejszą rejestrację w naszym formularzu online. Trasa będzie liczyła ok. 20 km. Po zakończeniu przejazdu zapraszamy wszystkich uczestników na wspólne grillowanie.

Uczestnictwo we wszystkich przejazdach jest bezpłatne, ale z powodów organizacyjnych obowiązują zapisy. Zapisać się można przez niniejszą stronę internetową w zakładce ZAPISY lub w dniu przejazdu godzinę przed planowaną datą rozpoczęcia w punkcie organizatora.

Informację o kolejnych przejazdach znajdą Państwo na stronie www.aktywna.bydgoszcz.pl

Dołącz do nas!

 

 

Rajd Rowerowy - Ostromecko
Distance: 20
Location: Bydgoszcz
Rajd Rowerowy - Borówno
Distance: 28
Location: Bydgoszcz
Rajd Rowerowy - Piecki
Distance: 28
Location: Bydgoszcz
Rajd Rowerowy - Koronowo/Tazbirowo
Distance: 28
Location: Bydgoszcz
Rajd upamiętniający 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej
Distance: 28
Location: Bydgoszcz
Aktywna Bydgoszcz

If you have any questions or problems, we encourage you to use the tickets form. It will allow quick contact with the organizer or system administrator.

Click here to create a ticket