Zaproszenie

Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i teraz bydgoszczanie i mieszkańcy naszego regionu będą mogli brać udział w zorganizowanych przejazdach tak, aby nabijanie rowerowych kilometrów było przyjemniejsze. W każdą niedzielę września zaplanowano jeden przejazd, który odbędzie się w reżimie sanitarnym. Uczestnicy muszą dostarczyć informację o braku przeciwskazań udziału w rajdzie. Na starcie i podczas oczekiwania w kolejce po posiłek należy mieć założoną maseczkę. Start będzie odbywał się nie w jednym peletonie, ale w mniejszych grupach – przy zapisie na rajd należy wybrać godzinę startu. Wszystkie przejazdy będą miały charakter rajdów turystycznych, a więc trasa będzie wiodła drogami dla rowerów, a tempo będzie oscylowało w granicach 16-18 km/h.

6 września Stowarzyszenie Bydgoska Masa Krytyczna zaprasza na coroczne Bydgoskie Święto Cykliczne. Impreza zazwyczaj odbywała się w czerwcu, ale ze względu na pandemię została przeniesiona na wrzesień. Uczestnicy przejadą ze Starego Rynku do Zespołu Pałacowo-Parkowego w Ostromecku. Tam odbędzie się piknik. Jest to najkrótszy z wrześniowych przejazdów – trasa liczy ok. 20 km. Zapisy już się zakończyły.

Kolejna niedziela – 13 września – to nowa propozycja w naszym rozkładzie: Wierzchucice nad Jeziorem Wierzchucińskim. Trasa o długości ok. 33 km poprowadzi m.in. niedawno oddaną do użytku drogą dla rowerów przy ul. Grunwaldzkiej, a następnie – urokliwym Szlakiem Pól Malowanych. Rajd zakończy się w sali bankietowej „Stary Młyn”.

20 września to ulubiona trasa bydgoszczan, czyli droga do Koronowa. Przejedziemy m.in. najwyższym mostem kolejki wąskotorowej w Europie, a przejazd zakończy się w ośrodku jachtowym, Tazbirowo. Trasa liczy ok. 25 km.

Ostatnia niedziela września to trochę wspomnienie wakacji, czyli wypad nad jezioro do Borówna. Trasa licząca ok. 20 km i będzie zakończeniem wspólnego kręcenia w Rywalizacji o Rowerowy Puchar Polski.

Zapisy na poszczególne przejazdy będą ruszały w poniedziałek przed danym rajdem. Udział jest bezpłatny.

Aktywna Bydgoszcz

If you have any questions or problems, we encourage you to use the tickets form. It will allow quick contact with the organizer or system administrator.

Click here to report a problem