Zaproszenie

1 czerwca rusza rywalizacja o miano Rowerowej Stolicy Polski. W Bydgoszczy, mieście organizującym tę zabawę, odbędzie się szereg rajdów rowerowych. Pomoże to we wspólnym kręceniu kilometrów dla Metropolii Bydgoszcz, ale i jest to okazja do integracji rowerzystów i aktywnego spędzania czasu. Jak będzie wyglądał ten miesiąc?

1 czerwca – nocna inauguracja

Minutę po północy rozpoczniemy wspólnie rywalizację w przejeździe po Bydgoszczy. Spotykamy się na Starym Rynku i przez blisko dwie godziny będziemy mogli penetrować nocne miasto na rowerze. Na ten przejazd nie obowiązują zapisy – wystarczy przyjechać o północy na Stary Rynek.

4 czerwca – przejazd do Koronowa/Tazbirowa

W pierwszą sobotę czerwca rozpoczniemy nasze rajdy turystyczne. Wyruszamy o godz. 10:00 ze Starego Rynku i przejedziemy drogami rowerowymi do Koronowa. Po drodze pokonamy m.in. najwyższy most kolejki wąskotorowej w Europie. Nasz rajd zakończymy w Porcie Rodzinnym Tazbirowie smacznym posiłkiem. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

5 czerwca – Szosowa Niedziela

Rowerowa Brzoza zaprasza na przejazd dla amatorów szosowej jazdy. Do wyboru trasa 80 albo 180 km. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

11 czerwca – Rajd Galerii Pomorskiej

Galeria Pomorska i Bydgoska Masa Krytyczna zapraszają na największą rowerową imprezę w naszym mieście. Start o 12 spod Galerii Pomorskiej, a finał okraszony rodzinnym piknikiem – w Myślęcinku. Obowiązują wcześniejsze zapisy na stronie https://b4sportonline.pl/Rajd_Rowerowy_Galeria_Pomorska/

11 czerwca –  rajd turystyczny do Piecek

Trzecia niedziela czerwca to wspólny wyjazd nad jezioro Jezuickie do Piecek. Spotykamy się w sobotę o godzinie 10:00. Obowiązują wcześniejsze zapisy. 

12 czerwca – Bydgoskie Święto Cykliczne

To już dziesiąta edycja tego rodzinnego rajdu. Start o 10 na Starym Rynku – stąd peleton przejedzie przez Miasto, a celem będzie Ostromecko. Tam w cieniu zabytkowych pałaców odbędzie się piknik rodzinny z nagrodami. Obowiązują wcześniejsze zapisy na stronie https://b4sportonline.pl/bydgoskieswietocykliczne/

18 czerwca – rajd turystyczny do Nakła

Rok temu świętowaliśmy otwarcie drogi rowerowej do Nakła, a teraz przejedziemy nią w ramach RSP. Start o godz. 10 na Starym Rynku. Najpierw przejedziemy przez Bydgoszcz w kierunku zachodnim, a potem wjedziemy na nową drogę rowerową. Zakończenie smacznym posiłkiem w marinie w Nakle. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

19 czerwca – Lotto XIII Metropolia Bydgoszcz

Rowerowa Brzoza zaprasza fanów kolarstwa górskiego. Rywalizacja w Puszczy Bydgoskiej zapewni odpowiednią dawkę wrażeń. Do wyboru trzy trasy: rodzinna (10 km), 30 i 50 km. Obowiązują wcześniejsze zapisy na stronie https://b4sportonline.pl/metropolia_bydgoszcz_maraton_mtb/

24 czerwca – Bydgoska Masa Krytyczna

Comiesięczny przejazd rowerzystów ulicami Miasta, który jest swoistą manifestacją roweru jako alternatywnego środka transportu. Spotykamy się o godz. 18:00 na Starym Rynku. Przejazd zakończy się ogniskiem w Myślęcinku. Nie obowiązują zapisy.

25 czerwca – rajd turystyczny do Łabiszyna

W ostatnią sobotę RSP udamy się na Pałuki. O 10 ze Starego Rynku wyruszymy do Łabiszyna, gdzie odbędzie się piknik. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

30 czerwca – nocne zakończenie

Jak kończyć wspólne kręcenie, jeśli nie nocnym przejazdem? Zapraszamy o godz. 22 na Stary Rynek. Przejedziemy ulicami Bydgoszczy, by dobrze zakończyć ten rowerowy czerwiec. Nie obowiązują zapisy.

Rowerowa Stolica Polski - Koronowo/Tazbirowo
Event starts at: 04.06.2022 at 10:00
Distance: około 35 km
Location: Bydgoszcz
Rowerowa Stolica Polski - Piecki
Event starts at: 11.06.2022 at 10:00
Distance: około 25 km
Location: Bydgoszcz
Rowerowa Stolica Polski - Nakło nad Notecią
Event starts at: 18.06.2022 at 10:00
Distance: około 33 km
Location: Bydgoszcz
Rowerowa Stolica Polski - Łabiszyn
Event starts at: 25.06.2022 at 10:00
Distance: około 35 km
Location: Bydgoszcz
Aktywna Bydgoszcz