Zaproszenie

1 czerwca rusza rywalizacja o miano Rowerowej Stolicy Polski. W Bydgoszczy, mieście organizującym tę zabawę, odbędzie się szereg rajdów rowerowych. Pomoże to we wspólnym kręceniu kilometrów dla Metropolii Bydgoszcz, ale i jest to okazja do integracji rowerzystów i aktywnego spędzania czasu. Jak będzie wyglądał ten miesiąc?

1 czerwca – nocna inauguracja

Minutę po północy rozpoczniemy rywalizację we wspólnym przejeździe po Bydgoszczy. Spotykamy się na Starym Rynku na piętnaście minut przed startem, czyli o 23.45 dnia 31 maja i przez blisko dwie godziny będziemy mogli penetrować nocne miasto na rowerze Na ten przejazd nie obowiązują zapisy.

4 czerwca – przejazd do Koronowa/Tazbirowa

W pierwszą sobotę czerwca rozpoczniemy nasze rajdy turystyczne. Wyruszamy o godz. 10:00 ze Starego Rynku i przejedziemy drogami rowerowymi do Koronowa. Po drodze pokonamy m.in. najwyższy most kolejki wąskotorowej w Europie. Nasz rajd zakończymy w Porcie Rodzinnym Tazbirowie smacznym posiłkiem. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

11 czerwca –  rajd turystyczny do Piecek

Druga sobota czerwca to wspólny wyjazd nad jezioro Jezuickie do Piecek. Spotykamy się w sobotę o godzinie 10:00. Obowiązują wcześniejsze zapisy. 

18 czerwca – rajd turystyczny do Nakła

Rok temu świętowaliśmy otwarcie drogi rowerowej do Nakła, a teraz przejedziemy nią w ramach RSP. Start o godz. 10 na Starym Rynku. Najpierw przejedziemy przez Bydgoszcz w kierunku zachodnim, a potem wjedziemy na nową drogę rowerową. Zakończenie smacznym posiłkiem w marinie w Nakle. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

25 czerwca – rajd turystyczny do Łabiszyna

W ostatnią sobotę RSP udamy się na Pałuki. O 10 ze Starego Rynku wyruszymy do Łabiszyna, gdzie odbędzie się piknik. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

30 czerwca – nocne zakończenie

Jak kończyć wspólne kręcenie, jeśli nie nocnym przejazdem? Zapraszamy o godz. 22 na Stary Rynek. Przejedziemy ulicami Bydgoszczy, by dobrze zakończyć ten rowerowy czerwiec. Nie obowiązują zapisy.

Aktywna Bydgoszcz