Zaproszenie

Dla wielu rowerzystów sezon trwa cały rok, ale najczęściej przyjmuje się okres wiosenny jako rozpoczęcie tej turystycznej jazdy na dwóch kółkach. Stowarzyszenie Bydgoska Masa Krytyczna zaprasza na inaugurację sezonu na najpopularniejszym szlaku do Koronowa.

 

Impreza jest zaplanowana na 7 kwietnia i podobnie jak przed rokiem, będzie mogło wziąć w niej udział nawet 100 rowerzystów. Rowerzyści o godz. 10 wyruszą spod Multikina przy ul. Focha i stamtąd przejadą jedną z najpopularniejszych dróg wychodzących z naszego Miasta i prowadzącą do Koronowa. Trasa wiedzie m.in. przez najwyższy w Europie most kolejki wąskotorowej. Stamtąd grupa przejedzie na ognisko z kiełbaskami do Tazbirowa koło Romanowa. - Nasze Stowarzyszenie zajmuje się przede wszystkim działaniami na rzecz poprawy infrastruktury w Bydgoszczy i jednocześnie promocją ruchu rowerowego, a ta impreza to doskonała okazja do połączenia tych dwóch rzeczy. Chcemy zachęcić bydgoszczan do aktywnego spędzania czasu i jednocześnie rozpoczynamy działania w kierunku utworzenia szlaku turystycznego na tej drodze, bo to wciąż jest tylko droga rowerowa. Rozpoczęliśmy już w tej sprawie rozmowy ze Starostą Bydgoskim – mówi Prezes SBMK, Wojciech Bulanda.

 

Na imprezę obowiązują zapisy. Opłata startowa to 10 zł. Uczestnicy otrzymają bon na kiełbaskę, ubezpieczenie, a pierwszych 30 osób – saszetkę na rower. Na trasie będzie możliwość skorzystania z Mobilnego Serwisu Rowerowego i zespołu ratowniczego. Obowiązuje limit 100 osób – jeżeli nie zostanie wyczerpany, to będzie również możliwość zapisania się w dniu zawodów (opłata startowa wynosi wtedy 15 zł).

 

Patronat nad imprezą sprawuje Starosta Bydgoski, Wojciech Porzych oraz Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz.